in ,

Binance CEO’su CZ’den Boğa Yorumu

Binance CEO’su Changpeng Zhao, platformda yaşanan kesintiler ile ilgili boğa piyasası sorunları yorumu yaptı. 

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto varlık alım satım platformu olan Binance, dünden bu yana Bitcoin çekim işlemlerini iki kez durdurmak zorunda kaldı. 

Bitcoin ağında yaşanan tıkanıklıktan kaynaklı askıya alınan platformun bu hamlesinin ardından Bitcoin fiyatında son 24 saatte %3.76’lık bir gerileme yaşandı. Konu ile ilgili açıklama yapan Changpeng Zhao, işlem ücretlerinin dalgalanması, yükselmesi, işlemlerin takılması gibi durumların boğa piyasası sorunları olduğunu hatırlattı. Zhao, tüm bu sorunlara rağmen Bitcoin transferlerinin itibari para işlemlerinden hala daha ucuz ve daha hızlı olduğunu vurguladı. 

Platform tarafından yapılan açıklamada ise bekleyen Bitcoin çekim işlemlerinin onaylandığı bilgisi aktarıldı. Ekibin açıklamasına göre bu sorunun bir daha yaşanmaması adına çalışmalara devam edilecek ve alternatif olarak Bitcoin Lightning Network ağını kullanmak için çalışmalara başlanacak. 

Platforma göre gelişmeler sonrası ağ kullanımındaki artış ile orantılı olarak işlem ücretleri daha yüksek seyredebilir. Ekip, askıda bekleyen çekim işlemlerinin onaylanması için Binance madencilik havuzlarına ödenen ücreti artırmak zorunda kaldıklarını ve bu ücretlerin kullanıcılara yansıdığının da altını çizdi. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Haftanın Takip Edilecek Makroekonomik Gelişmeleri

High-Cap, Mid-Cap ve Low-Cap Projelerin Sınıflandırması