in

Binance CEO’su CZ, Voyager Kurtarma Paketi Hakkında Konuştu!

Binance, CZ

Binance CEO’su CZ, Sam Bankman-Fried’in Voyager Kurtarma Paketi hakkında düşüncelerini aktardı.  ‘Asla böyle bir anlaşma yapmam’ diyerek eleştirdiği anlaşmadan yola çıkarak Binance’in benimsediği kurtarma yaklaşımını ortaya koydu. 

Kripto dünyasında “CZ” olarak bilinen Binance CEO’su Changpeng Zhao, Alameda Research’ün Voyager Digital ile yaptığı anlaşmanın koşullarını içeren herhangi bir anlaşma yapmayacağını açıkça dile getirdi.

Bilindiği üzere, FTX kripto borsasının CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF) tarafından kurulan kripto trade şirketi Alameda Research, geçtiğimiz ay 500 milyon dolara yakın bir kredi anlaşması imzaladığı Voyager’a 377 milyon dolar borçlu durumda bulunuyor. New York bölge mahkemesine sunulan iflas başvurusunun 13. sayfasındaki bir tablo, Alameda Research’ün Voyager’a %1 ila %5 faiz oranıyla 377 milyon dolar borçlu olduğunu gösteriyor.

CZ’ye Alameda ve Voyager hakkında soru yöneltildiğinde gelişmelerin onun içinde şaşırtıcı olduğunu ve asla böyle bir anlaşma imzalamayacağını söyledi. CZ, röportajın geri kalanında Bankman-Fried’in şirketlerinin büyük bir kripto likidite krizinin ortasında olduğunu belirterek diğer anlaşmalar hakkında spesifik yorumlarda bulunmak istemediğini belirtti. 

Kendisinin ve Binance ekibinin işlerin daha basit olmasını tercih ettiğini söyleyen Zhao röportajında şu ifadelere yer verdi: 

“Kişisel olarak ve büyük ölçüde Binance ekibi olarak çok basit anlaşmaları tercih ediyoruz. ‘Geliriniz nedir?’ veya ‘Kullanıcı numaranız nedir?’ tarzında anlaşmalar sorun yaratmıyor. Ancak borç veya kredi verme tarzında anlaşmaları tercih etmiyoruz. Neden tüm parayı iade edip her şeyi sıfırladıktan sonra anlaşma hakkında konuşmuyoruz?” 

Daha öncede yapılan kurtarma paketlerini eleştiren Zhao’nun, Alameda’nın Voyager’a verdiği 500 milyon dolarlık kredi limitini içeren kurtarma paketi hakkında “asla böyle bir paketi kabul etmezdim” yorumunda bulunması dikkat çekiciydi. Bununla birlikte CZ’nin FTX’in kripto komisyoncusu BlockFi’ye 400 milyon dolar kadar borç verdiği haberlerinin yayınlanmasının ardından “Kötü şirketleri devam ettirmeyin. Bırakın başarısız olsunlar. Yerlerini başka daha iyi projeler alsın.” yorumunda bulunduğu da biliniyor. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Reddit Avatar Odaklı NFT Pazar Yerini Duyurdu!

Teşvikler İçeren Seinami Testnet’i