içinde

Binance CEO’su CZ Regülasyonlara Yeşil Işık Yaktı

Binance

Binance CEO’su CZ 4 yıl önce Binance’ın piyasaya sürülmesinden bu yana kripto endüstrisinin çok geliştiğini söyledi. Bununla beraber halen daha fazla düzenleyici kesinliğe ihtiyaç olduğunu sözlerine ekledi.

Binance CEO ve kurucusu Changpeng Zhao, günümüzde regülasyonlara karşı artan endişelerin ortasında borsanını regülatörlerle işbirliği yapma taahhüdünün altını çizdi. Salı günü yayınlanan açık mektupta CZ, Binance’in piyasaya sürülmesinden bu yana geçen 4 yılın ardından büyük ölçüde gelişime şahit olduğumuzu anacak kripto hakkında halen çok fazla belirsizlik olduğunu vurguladı.

binance

Giderek artmakta olan regülasyonlara yanıt olarak CZ Binance’in pozitif katkıda bulunan taraf olmak için finansal otoritelerle çalışma isteğine dair temel ilkelerini paylaştı. Yayınladığı mektupta, bazı ülkelerde net regülasyonların halen olmadığı ve daha fazla düzenlemenin kripto endüstrisini olgunlaştırdığına dair olumlu işaretler olduğu belirtti. Böylece daha fazla insan kriptoya katılmak için kendini güvende hissedeceğini dolayısıyla net regülasyonların temel teşkil ettiğini belirtti. Sözlerine şunları ekledi :

“Uyum süreci, kripto gibi yeni endüstrilerde bir yolculuktur. Sektörde halen çok fazla belirsizlik mevcut. Ayrıca sektörün büyümesiyle birlikte daha fazla karmaşıklık ve sorumluluk çıktığının farkındayız.”

Binance Daha Fazla Koruma İçin CipherTrace ile İş Birliği Yapıyor

CZ Binance’in regülatörlerle ortaklık yapma kararlılığını, aktif işe alım ve kullanıcılarını koruma korumak için platformun artan popülaritesini yönetme yaklaşımını yineledi. CZ, Binance’in uluslararası uyum ekibi ve danışma kurulunu büyük küresel düzenleyicilerden atamalar da dahil olmak üzere 2020’den bu yana %500 büyüttüğünü belirtti. Ayrıca Binance platformunda kara para aklamayı önleme politikalarını da aktif olarak uyguladıklarını belirtti. Bunun için Binance daha fazla koruma sağlamak adına kripto istihbarat firması CipherTrace ile iş birliği yapıyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

 

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Ethereum

Goldman Sachs: Ethereum, Bitcoin’i Geçme Potansiyeline Sahip

Teknoloji, blockchain

Dünya Ekonomi Forumu Yolsuzlukla Mücadelede Blockchain’i Öneriyor