in , ,

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) Açıklamalarda Bulundu!

Binance, CZ

Kripto dünyasında “CZ” olarak bilinen dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ‘in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao çeşitli açıklamalarda bulundu. 

İşlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası olan Binance hakkında bu zamana kadar birçok iddia dile getirildi. Bu iddialardan bir tanesine değinen CZ, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Geçmişte de Binance hakkında FUD’lar ortaya atılmıştı. Reuters’ten Block’a kadar birçok medya kurumu bunu yaptı. Ki Block’un da bugün SBF tarafından fonlandığını görüyoruz.” diyerek FTX’in çöküşüne ve CEO’su Sam Bankman-Fried hakkında yakalama kararına değindi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao konuya ilişkin açıklamalarına devam etti:

“Binance hakkında ortaya atılan FUD’ın sebebini gerçekten bilmiyorum. Bunu yapanlar, FTX tarafından fonlanmış olabilir ya da olmayabilir. Bunu bilemem. Biz çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. FUD’a karşı savaşmanın en iyi yolu budur.”

Binance

Kripto dünyasında yaşanan hack ve iflas olayları kullanıcıları borsalara ve çeşitli kripto varlıklarına yatırım konusunda geri planda tutuyor. FTX çöküşüyle bağlantılı olarak değerlendirmelerini sunan CZ, “İnsanlar fonlarını çekmek istiyorlarsa, bunu tabii ki yapabilirler. Bizim için sorun yok. Son 24 saatte 6 milyar dolar çıkış oldu ancak 6.5 milyar dolar da giriş vardı. Durum şu anda bu…” diyerek yatırma işlemlerinin artarak devam ettiğini belirtti.

Daha önceki açıklamalarında FTX’in çöküşünün piyasadaki kimseyi iyi yönde etkilemeyeceğini, bu durumun kimse için bir kazanç olmayacağını açıklayan CZ, kripto piyasasındaki tüm kullanıcıların güvenlerinin sarsıldığını söyledi. “Bugün Binance kullanıcılarının varlıkları güvende ancak FTX müşterilerinin fonları ise yok oldu.” dedi.

FTX çöküşünden önce Solana $SOL üzerinde günlük ortalama 32,9 milyar dolar olan toplam işlenen likidite, FTX çöküşünden sonra %96 düşerek 1,4 milyar dolara geriledi. Bu konu hakkında ise “Solana, FTX’e ciddi şekilde bağlı bir projeydi. FTX ya da SBF’nin burada büyük yatırımları vardı. Ben Solana’yı kişisel olarak kullanmadım.” şeklinde açıklamada bulundu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Neon Labs Nedir?

Geliştirici Dostu BNB Chain Kickstart Nedir?