içinde ,

Binance, Brezilya Futbol Liginin Kripto Sponsoru Oldu

Binance, Brezilya Futbol Konfederasyonu’nun (CBF) düzenlediği dört elit ligin özel kripto sponsoru olduğunu açıkladı. 

Binance’in Açıklaması Şu Şekilde

Dünyanın önde gelen blockchain ve kripto para altyapı sağlayıcısı Binance, Brezilya Futbol Konfederasyonu (Confederação Brasileira de Futebol (CBF)) tarafından düzenlenen dört elit futbol liginin; Serie A (Brasileirão Assaí), Kadın Serie A (Brasileirão Female Neoenergia), Kadın Serie A2 (Brasileirão Female A-2) ve Kadın Serie A3 (Brasileirão Female A-3) özel kripto sponsoru oldu. 

Yapılan üç yıllık ortaklık, diğer projelerin yanı sıra, etkileşim ve faydalar sunan dijital varlıklar olan Fan Token’ların ve NFT’lerin geliştirme planlarına ek olarak Binance markasının bu turnuvalarla ilişkilendirilmesini hedefleyecektir.

“Sektör, dijital ve teknoloji ekosisteminde sürekli değişiyor. futbol ülkesinin taraftarları, fan token ve NFT dünyasına şimdiden dahil oluyor. Bu ortaklıkta Brezilya’nın dört elit futbol liginin, pazardaki küresel dev olan Binance ile ilişkilendirilmesi harika ve yenilikçi bir adım oldu. 

Brezilya Futbol Konfederasyonu (CBF) Pazarlama ve Ticari Direktörü Lorenzo Perales, “Bu adım, Brezilyalı futbol taraftarlarının profilini daha iyi anlayabilmemiz ve turnuvalara tam olarak bağlantı kurmalarına yardımcı olabilmemiz amacıyla bizim için stratejik bir ortaklık oldu.” yorumunda bulundu. 

Binance CEO’su ve Kurucusu Changpeng Zhao’nun açıklaması ise şu şekilde oldu

“Spor, topluma dahil olmak için önemli bir itici güç. Brezilya Futbol Federasyonu (CBF) ile olan ortaklığımız, futbolun Brezilya kültürüyle güçlü bir şekilde bağlantılı olması nedeniyle, kripto kullanımını yaygınlaştırmaya, kripto ve blok zinciri topluluğu ve bir bütün olarak Brezilya’daki toplum için olumlu etki yaratmaya yardımcı olmak için önemlidir.”

Brezilya pazarını geliştirmeye odaklanan Binance, mart ayında, kanun yapıcılar tarafından yetkilendirilen bir Brezilya borsası olan Simpaul Investimentos’un satın alınmasıyla ilgilendiğini gösteren bir mutabakat zaptı imzaladığını duyurmuştu. Bununla birlikte, işlemin başarılı bir şekilde sonuçlandırılması, Brezilya Merkez Bankası da dahil olmak üzere düzenleyici makamların onayını gerektiriyor.

Binance, Brezilya’da hali hazırda Paulistão Sicredi ve Santos Futebol Clube’ye sponsor olmuştu.  Binance ayrıca, Afrika kıtasının en büyük futbol etkinliği olan Afrika Uluslar Kupası’na ve Avrupa futbol takımları Porto (Portekiz) ve Lazio’ya (İtalya) sponsorluk yaparak uluslararası spor ortamını da desteklerken ayrıca bir F-1 takımı olan Alpine ile ortaklık yapıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Charles Hoskinson: “ADA, Ayı Piyasasında”

Bear, bitcoin

Dylan LeClair: Ayı Piyasasındayız! Bitcoin’in Düşeceği Yer!