içinde , ,

Binance Borsası Bazı İşlemleri Geçici Olarak Askıya Alacak!

Ethereum (ETH) Ağ Yükseltmesi ve Hard Fork Desteğine İlişkin Güncellemeler

Binance Borsası Ethereum (ETH) ağ yükseltmesi ve Hard Fork’unu destekliyor. Güncelleme sırasında bazı işlemler geçici olarak askıya alınıyor. Detaylar:

13.773.000 ETH ana ağ blok yüksekliğinde veya yaklaşık 9 Aralık 2021 23:00 TSI (20:00 UTC) tarihinde  gerçekleşecek olan yaklaşmakta olan Ethereum (ETH) ağ yükseltmesi ve hard fork ile ilgili aşağıdaki güncellemelere dikkat edin.

Binance Borsası, fiyat volatilitesinin neden olduğu alım satım risklerini azaltmak ve hard fork sırasında kullanıcı fonlarının güvenliğini sağlamak için aşağıdaki ek adımları attı.

1. ETH ağındaki Para Yatırma ve Çekme İşlemleri

ETH ağındaki tüm tokenlerin yatırılması ve çekilmesi, 9 Aralık 2021 22:55 TSI (19:55 UTC) tarihinden itibaren askıya alınacaktır. Bu zamandan önce ETH ve diğer ERC-20 token transferlerinizin tamamen işlenmesi için yeterli zaman ayırdığınızdan emin olun. Borsa tarafından, Binance’de ETH ve diğer ERC-20 tokenlarına sahip kullanıcılar için tüm teknik gereksinimleri karşılanacak.

2. ETH ve Diğer ERC-20 Tokenları Spot ve Marjin İşlemler

Spot İşlemler:  ETH ve diğer ERC-20 tokenları spot işlemler etkilenmeyecektir. Lütfen, çekişmeli hard fork’lar sırasında fiyat volatilitesinin genellikle yüksek olduğundan, yeterli risk önlemleri aldığınızdan emin olun.

Marjin İşlemler: ETH çapraz ve izole marjin işlemler etkilenmeyecektir. Ancak Binance, 8 Aralık 11:00 TSI (08:00 UTC)  tarihinden 10 Aralık 02:59 TSI (9 Aralık 23:59 UTC) tarihine kadar ETH borçlanmasını askıya alacaktır.  Aşırı fiyat volatilite altında likidasyonların mümkün olduğunu lütfen unutmayın.

3.ETH Vadeli İşlemleri Ticareti

USDⓈ-M ve COIN-M ETH Vadeli İşlem Sözleşmelerinin ticareti etkilenmeden devam edecek. Aşırı fiyat hareketleri veya fiyat endeksinden sapma olması durumunda Binance’in aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere ek koruyucu önlemler alacağını lütfen unutmayın:
  • Her bir kademede maksimum kaldıraç değeri, pozisyon değeri ve sürdürme marjı dahil olmak üzere marj kademelerini ayarlama
  • Faiz oranı, prim ve tavan fonlama oranı dahil olmak üzere fonlama oranlarının güncellenmesi
  • Fiyat endeksinin bileşenlerinin değiştirilmesi
  • Mark Price’ı (Gösterge Fiyatı) güncellemek için Son Fiyat Korumalı mekanizmasını kullanma.

Binance

4. Binance Kaldıraçlı Tokenlar- ETHUP & ETHDOWN

ETHUP/USDT ve ETHDOWN/USDT ticaret çiftlerinin ticareti etkilenmeden devam edecek. Aşırı fiyat hareketleri durumunda, token aboneliği ve itfasının askıya alınabileceğini lütfen unutmayın.

5. Binance ETH/USDT Seçenekleri (Uygulama)

Binance Uygulamasında ETH/USDT Opsiyon ticareti etkilenmeden devam edecek.

6. Convert ve OTC Portalı

Convert & OTC Portalında ETH ticareti etkilenmeden devam edecek.

Binance,8 Aralık 11:00 TSI (08:00 UTC) tarihinden yaklaşık 10 Aralık 02:59 TSI (9 Aralık 23:59 UTC) tarihine kadar ETH OTC borçlanmasını askıya alacaktır.

7. Binance Kripto Kredileri

Binance Kripto Kredileri, 8 Aralık 11:00 TSI (08:00 UTC) tarihinden 10 Aralık 02:59 (9 Aralık 23:59 UTC) tarihine kadar ETH borçlanmasını askıya alacaktır.
Ek notlar: Ethereum ağ yükseltmesi ve hard fork, 13.773.000 Ethereum ana ağ blok yüksekliğinde gerçekleşecek. Ağın ve hard fork’un kapanması için tahmini süre yalnızca kullanıcıların referansı içindir ve blok yayılma sürelerine bağlı olarak değişebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonometri bölümü öğrencisi. 2020 yaz aylarında FinTech ile tanışmasıyla odağını, Blockchain ve merkeziyetsiz finansa çevirmiş durumda. Aktif olarak blokchain ve kripto paralarla ilgili içerikler üretmekte ve kendisini geliştirmeye devam etmektedir.

On-chain

Cebelitarık Hükümeti Blockchain Teknolojisini Kullanmayı Planlıyor

Binance Smart Chain

Binance Smart Chain, Animoca Brands ile Ortak Oldu