in

Binance BNB Greenfield Ana Ağını Başlattı

Binance Chain 17 Ekim Salı günü, Nisan ayından bu yana testnet üzerine bulunan BNB Greenfield’ın artık mainnet üzerinde olduğunu açıkladı.

BNB Chain tarafından paylaşılan Twitter gönderisinde: “Bugün, BNB Greenfield Mainnet’i başlatıyoruz! Merkeziyetsiz veri depolama ağımız artık tamamen halka açıldı ve Web3 veri sahipliği için yeni bir döneme işaret ediyor” ifadeleri kullanıldı.

Greenfield, Binance’in BNB Chain’i tarafından oluşturulan blok zinciri tabanlı bir Web3 altyapısıdır. Proje, veri güvenliği ve gizliliği için akıllı sözleşmeler yardımıyla merkeziyetsiz veri depolamayı amaçlamaktadır. Şubat ayında yayınlanan whitepaper’a göre Greenfield, BNB’yi kendi yerel kripto para birimi olarak kullanacak.

Greenfield, BNB Beacon Chain (BC) ve BNB Smart Chain’in (BSC) ardından BNB Chain’deki üçüncü blok zinciri oldu. Ancak proje, Binance ağına farklı bir dinamik getiriyor. Greenfield ile kullanıcılar ve merkeziyetsiz uygulamalar (dApps) verilerinin tam mülkiyetine sahip olabilir ve bunları güvenlik için bulut ortamında saklayabilir.

Greenfield’ın yetenekleri arasında yapay zeka veri setlerinin merkeziyetsiz bir şekilde barındırılması, bir bilgi ekonomisi platformu, içerik için IP altyapısı, veri yönetimi çözümleri ve bir içerikten para kazanma ekosistemi yer alıyor. BNB Chain, test ağı sırasında Greenfield’ın 200.000’den fazla işlem kaydettiğini, 150.000’den fazla cüzdan adresine sahip olduğunu ve çok sayıda depolama sağlayıcısından destek aldığını belirtti.

Binance, Greenfield’da inşa etmeyi kolaylaştırmak için geliştiricileri destekleyecek birkaç cazip program hazırladı. Platform, geliştiricilere Greenfield’da zincir üzerinde geliştirmeye başlamak için gereken hibeleri ve temel araçları sağlayacağını belirtti.

Binance ayrıca, yazılımcıları eğitmek için hızlandırıcı programlara ev sahipliği yapacağını ve Greenfield’daki çalışmaları sürekli olarak desteklemek için hackathon etkinlikleri düzenleyeceğini belirtti.

Greenfield mainnet lansmanı, BNB Chain’deki 25. Üç aylık yanmadan sadece bir gün sonra gerçekleşti. Pazartesi günü BNB Chain, 501 milyon dolar değerinde yaklaşık 2,13 BNB yaktığını duyurdu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Floki’den Önemli Gelişmeler