in ,

Binance Blockchain Week İstanbul’a Sayılı Günler Kaldı!

Bu yıl İstanbul’da gerçekleşecek olan Binance Blockchain Week, birçok önemli sektör katılımcısını bir araya getirecek.

Ticaret hacmine göre en büyük kripto para borsası olan Binance, 8-9 Kasım 2023 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan Binance Blockchain Week’in detaylarını paylaştı. Paylaşılan bilgilere göre düşünce liderleri, politika yapıcıları, yatırımcılar, girişimciler ve birçok yenilikçi isim bir araya gelecek. Konuşmacıların blockchain, ve kriptonun benimsenmesi için neler yapılabileceğine dair düşünce ve deneyimlerini paylaşacağı bu etkinlik iki farklı sahnede gerçekleşecek.

Bu sahnelerden ilki olan Ana Sahne, endüstrinin en büyük isimlerinin yer aldığı ve blockchain ile Web3’ün bugün karşı karşıya kaldığı temel sorunların ele alındığı yer olarak konumlanacak. Bir diğer sahne olan İnovasyon Sahnesi ise etkileşime dayalı ve daha kişisel bir deneyim hedefliyor. Katılımcılar, bu sahnede sorular sorarak iki gün boyunca projeler ve konuşmacılarla bağlantı kurma fırsatı bulacak.

Binance’in açıkladığı bilgilere göre katılımcılar arasında; Animoca Brands’in Başkanı ve Kurucu Ortağı Yat Siu, Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Chiliz’in Kurucusu ve CEO’su Alexandre Dreyfus, The Sandbox Kurucu Ortağı ve COO’su Sebastian Borget, Paris Saint-Germain Web3 ve Metaverse Başkanı Par Helgosson, Trust Wallet’ın CEO’su Eowyn Chen, UNICEF Gelişen Teknolojilerden Sorumlu İnovasyon Müdürü Shane O’Connor ve daha fazlası yer alacak. Katılımcılar ayrıca, aralarında Bölgesel Piyasalar Başkanı Richard Teng ve Pazarlama Direktörü Rachel Conlan’ın da bulunduğu Binance’in üst düzey liderlik ekibinden doğrudan bilgi alma fırsatına da sahip olacak.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Binance Pazarlama Direktörü Rachel Conlan şu ifadeleri kullandı:

“Çok heyecanlıyız ve küresel kripto topluluğunu güzel İstanbul şehrine davet etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Blockchain ve kripto meraklılarının olması gereken yer burası. Son yıllarda Türkiye, bölgede ve küresel anlamda gelecek vadeden bir kripto para merkezi olarak ön plana çıktı. Türkiye, şu anda %12 civarında, dünya çapında en yüksek kripto benimseme oranlarından birine sahip bir ülke olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca ülkede, blockchain’in geleceğinin açık kollarla karşılandığı canlı ve kapsayıcı bir kripto topluluğu ve startup kültürü de mevcut. Bu da Türkiye’yi blockchain hakkında daha fazla bilgi edinmek, en iyi uygulamaları paylaşmak ve yeni finans çağrı birlikte planlamak için mükemmel bir yer haline getiriyor.”

Bu yıl dünyanın dört bir yanından binlerce kişinin ve birçok önemli kuruluşun İstanbul’da Binance’e katılması bekleniyor.

Binance Blockchain Week, 2022 yılında Paris ve Dubai’de binlerce katılımcıyı ve 1,5 milyon çevrimiçi izleyiciyi ağırladı. Bu yıl İstanbul’da gerçekleşecek olan etkinliğin planı ise şöyle olacak:

8 Kasım Çarşamba – Sabah Oturumu

8 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirilecek sabah oturumunda, Türkiye’nin neden Web3 için ideal bir merkez olduğunu anlatan bir açılış konuşması yapılacak. Ayrıca küresel kripto para piyasalarında yerel girişimlerin rolünün yanı sıra bir sonraki milyar kullanıcıya nasıl ulaşılacağı ele alınacak. Sabah oturumunun sonunda, Türkiye’nin kripto benimsenmesinde ve Web3 hizmeti geliştirmede önemli bir oyuncu olarak öneminin yanı sıra DeFi büyüme olanakları da incelenecek.

8 Kasım Çarşamba – Akşam Oturumu

Öğle yemeği molasının ardından kripto altyapısı ve klasik blockchain üçlemine yeni bir bakış açısı konuları ele alınacak. Bu konu başlıklarını, Web3 ışığında marka   etkileşimi üzerine daha derin bir konuşma ve Asya’da stablecoin’in benimsenmesi üzerine bir oturum izleyecek.

Günü tamamlayacak olan diğer tartışmalar, kriptonun insanı yardım için kullanılması ve kripto piyasası döngülerinin kalıcı olması etrafında şekillenecek.

9 Kasım Perşembe – Sabah Oturumu

Etkinliğin ikinci günü, Binance Pazarlama Direktörü Rachel Conlan’ın özel mesajı ve ardından Web3 tabanlı sosyal topluluklar üzerine bir panelle açılacak. Bunun yanı sıra katılımcılar, DeFi ve kişisel saklama cüzdanlarındaki verimli kullanıcı deneyimleri de dahil olmak üzere gelecekteki Web3 gelişmelerini ve trendlerini keşfetmeye devam edecek.

Ayrıca Web3 evreninde oyunun rolü, Web3 projelerine yönelik başarı ölçütleri ve risk sermayedarları ile kurumsal yatırımcıların piyasa döngüleri üzerine konuşmalar gerçekleştirilecek.

9 Kasım Perşembe – Akşam Oturumu

Etkinliğin son gününü tamamlamak için BNB Chain’in kripto kullanıcı deneyimleri üzerindeki etkisinin yanı sıra Metaverse’deki kültürel ve teknolojik uyum ele alınacak.

Geleneksel finanstan blockchain’e geçiş hakkında tartışmalar gerçekleştikten sonra, kalan zaman blockchain eğitiminin etkinliği, erişimi ve küresel düzenleyici ortamı artırma çabaları ele alınacak.

Etkinlik biletleri şu anda satışta ve sınırlı bir süre için erken rezervasyon fırsatları mevcut.

Divan Kuruçeşme’de gerçekleştirilecek Binance Blockchain Week 2023’teki yerinizi hemen ayırtmak için linke tıklayabilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Celestia (TIA) Hakkında Bilmeniz Gerekenler