in ,

Binance, Blockchain için 1 Milyar Dolarlık Kripto Büyüme Fonu Başlattı

En büyük kriptopara borsası Binance, dijital varlıkların ve blockchain teknolojisinin benimsenmesini hızlandırmaya yardımcı olmak amacıyla Binance Smart Chain blockchain’i desteklemek için 1 milyar dolarlık bir büyüme fonu başlattı.

Binance Smart Chain’in temel vizyonu, çapraz zincirler ve çoklu zincirlerin birlikte çalışması ve maliyet etkinken sorunsuz çalışması için sağlam bir ekosistem sunmaktır. Bu devam eden bir gelişme olduğundan, güçlü finansal altyapılar inşa etmek için kitlelere yönelik bu çözümleri ölçeklendirme çabalarını hızlandırmak, WEB 3.0 çevresinde farkındalığı yaymak ve merkeziyetsiz oyun, sosyal ağ ve finansal hizmetleri genel kitlelere tanıtmayı amacıyla Binance, tüm kriptopara birimi endüstrisinde türünün en büyük finansman programını duyurdu.

Sadece BSC’nin değil tüm blockchain endüstrisinin benimsenmesini sağlamak için 1 milyar dolarlık fon. Ve bu 1 milyar dolarlık fon, her biri farklı zorluklara ve hedeflere yönelik 4 farklı gruba ayırıldı.

Binance

Yetenek Geliştirme – 100 Milyon Dolar

Geliştirici topluluklarına rehberlik etmeyi, yeni kripto yatırımcılarını eğitmeyi, üniversitelere akademik burslar sağlamayı, eğitim kampları yürütmeyi ve kriptografi, çok taraflı bilgi işlem, yüksek -performans konsensüs protokolleri, zincirler arası ve çok zincirli altyapı, RegTech ve Deep Analytics desteklemeyi içeren Yetenek Geliştirme için toplam 100 milyon dolarlık fon ayrılmıştır. Binance, sektöre yayılacak ve blockchain benimsenmesini ilerletecek bir nesil kripto profesyonelleri yetiştirmek istiyor.

Likidite Teşvik Programı – 100 Milyon Dolar

Likidite Teşvik girişimi, geleneksel finansal piyasalardan ve kriptodan katılımı teşvik etmek için aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere birden fazla program yürütecektir:

  • İnovasyon, TVL, aktif kullanıcılar veya işlem hacimlerine dayalı belirli protokollere likidite ödülleri sağlamak. Örneğin, 4. Çeyrekte Advanced DeFi, BSC ekosistemindeki en zorlu dApp’lerden biri olarak ve MCDEX.io ve Deri.finance gibi türev projeleri de bu likidite ödül programına katılan ilk projeler olacaktır.
  • DeFi protokollerinde daha fazla likidite sağlamak için profesyonel trader ve kurumlar için esneklik ve destek sağlamak. Örneğin, Otomatik Piyasa Yapıcılardaki likidite havuzlarına daha fazla katkı, para piyasalarında borç alma ve borç verme, kasalarda yield farming, daha yüksek arbitraj kazançları ve daha fazlası.

Bu, yatırımcılar ve gelişen dijital varlık piyasaları arasında uyumlu ilişkiler geliştirmeyi hedefleyecektir. Likidite Teşvik girişimleri kapsamında toplam 100 milyon ABD Doları tutarında fon ayrılmıştır.

Geliştirici ve Kuluçka Programı – 300 Milyon Dolar

Geliştirici Programı ek 300 milyon dolar ile desteklenecektir. Bunun 100 milyon doları bölgesel ve küresel hackathon’lar düzenlemek için kullanılacak, beyaz şapkalı hackerlar ortak hata ödül programlarından yararlanacak, geliştirici konferansları yürütecek ve mevcut ana akım geliştirme programlarını destekleyecek.

En Değerli Oluşturucu (MVB) programı şimdiden en iyi kuluçka programlarından biri haline geliyor. Kalan 200 milyon dolar, MVB’yi genişletmek ve 100 yenilikçi dApp’i kuluçkaya yatırmak için kullanılacak ve BSC’nin üzerine inşa edilecek altyapı, üst düzey risk sermayesinden mentorluk ve BSC çekirdek topluluğundan teknik destek alacak.

Yatırım Programı – 500 Milyon Dolar

Ana akım benimsemeyi hızlandırmak ve finansal altyapılarda aksama yaratmak için toplam 500 milyon dolar ayrılacak. Bu fon, merkeziyetsiz bilgi işlem, oyun, metaverse, sanal gerçeklik, yapay zeka ve BSC ile sınırlı olmayacak, aynı zamanda tüm blockchain altyapısını destekleyen finansal hizmetleri büyütmek için kullanılacak. Sektör lideri kuruluşların işbirlikleri ile yatırım fonu, gerçek hayattaki kullanım durumları için ölçeklendirme blockchain teknolojisini hedefleyecek ve kripto blockchain ile mevcut teknik-finansal sektörler arasındaki boşluğu kapatacak.

Binance Smart Chain

Toplam 1 milyar dolarlık mevcut fon ile bu, dünyanın en büyük kripto hızlandırıcısıdır. Program, projelerin büyümesini ve yeniliğini artırmak ve daha geniş topluluğu desteklemek ve kriptonun geleceğini şekillendirecek kripto odaklı bir yetenek havuzu oluşturmak için tasarlanmıştır. Bu program, BSC’yi dünyadaki en kapsayıcı ve kullanılan blockchain altyapısı haline getirmeye bir adım daha yaklaştıracak ve herkes için yeni Internet of Value yaratacaktır (Basit bir ifadeyle, Internet of Value, bireylerin birbirleri arasında anında değer aktarabilecekleri, aracı ihtiyacını ortadan kaldıran ve tüm üçüncü taraf maliyetlerini ortadan kaldıran çevrimiçi bir alanı ifade eder).

Ayrıca Binance, bu programın, ister yeni yetenekler yaratarak ister yeni işler ve projeler inşa ederek olsun, kripto pazarındaki tüm katılımcılara fayda sağlayacağını umuyor.

Her program için daha fazla ayrıntı önümüzdeki birkaç hafta içinde duyurulacak.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Bitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatı Kritik Virajda | 12 Ekim 2021

kriptopara Binance Coin

Solana (SOL), Cardano (ADA) ve DYDX (DYDX) Teknik Analizi | 12 Ekim 2021