içinde

Binance, Bir Ülkeden Daha Lisans Aldı

Kripto para borsası devi Binance dünya geneline yayılmaya devam ediyor. Binance, geçtiğimiz cuma günü İtalya’daki yasal düzenleyicilerden lisans aldıklarını duyurdu.

Günlük işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, finansal kurumların listelerini denetlemekten sorumlu İtalyan düzenleyici kurum Organismo Agenti e Mediatori’den (OAM) dijital varlık hizmet sağlayıcısı lisansı aldıklarını açıkladı.

Şirket birkaç hafta önce Fransa’da da lisans aldığını duyurmuştu. Fransa Avrupa Birliği’nde Binance’e bu lisansı veren ilk ülke konumunda.

Düzenleyicilerin kripto para borsalarına lisans vermesi ile borsaların hesap verebilirliği artırmak, kara para aklama ihtimallerini azaltmak hedefleniyor.

Binance

Binance CEO’su Changpeng Zhao yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kripto para birimlerinin ana akım olarak benimsenmesi için net ve etkili düzenlemeler oldukça önemli. İtalya’da tam şeffaflık içinde faaliyet göstermek için gerekli gereksinimlerin altını çizme ve kontrol etme çabaları için Ekonomi ve Maliye Bakanlığı’na ve OAM’ye teşekkür ediyoruz.”

Geçtiğimiz yıl Birleşik Krallık, Almanya ve İtalya gibi pek çok ülkenin düzenleyicileri Binance’a, borsanın kendi yetki alanlarında lisanssız çalıştığını iddia ederek uyarılarda bulunmuştu. Bu nedenle şirket dünya genelinde lisanslar alabilmek için çalışmalarını hızlandırdı.

Binance, mart ayında Abu Dabi, Bahreyn ve Dubai’den lisans almıştı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

DeFi ve NFT

Hard Cap Nedir?

Binance, Elon Musk

Elon Musk: Bir Resesyona Yaklaşıyoruz Fakat Bu İyi Bir Şey