in

Binance – Bifinity Ortaklığı

Binance’in yeni ortağı Bifinity oldu. Şirket, Nasdaq borsasında yer alan dijital varlık firması Eqonex’e 36 milyon dolarlık kredi sağlayacak.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, kendi kripto ödeme sağlayıcısını piyasaya sürüyor. Bu şekilde fiat para birimleri karşılığında kripto ödeme teknolojisini geliştiriyor.

Kripto borsası, Binance’in fiat para birimleri karşılığında kripto ödeme şirketi Bifinity’nin lansmanını resmi olarak duyurdu.

Bifinity, Bitcoin (BTC) ve Eter (ETH) gibi majör kripto paralar dışında 50’den fazla kripto para birimini destekliyor. İlaveten Visa, Mastercard gibi popüler ödeme platformlarını da destekliyor.

Bu yeni platform, işletmelere ait API entegrasyonların yanı sıra satın alım ve satım hizmetleri sunuyor. Bununla beraber, müşterilerinin kripto hizmetlerini benimsemelerine olanak tanıyor.

Bifinity, kripto endüstrisi ile geleneksel finans arasındaki uçurumu kapatmaya yönelik bir adım. Şirket, Nasdaq borsasında yer alan bir dijital varlık yatırım şirketi Eqonex de dahil olmak üzere birçok kripto firması ile ortaklık kurdu.

Eqonex tarafından ayrıca yapılan bir açıklamaya göre Bifinity, Eqonex’in kripto saklama çözümü olan “Digivault” da dahil olmak üzere, ürün yelpazesini ortaklaşa bir şekilde genişletmek için 36 milyon dolarlık kredi sağlamak için Eqonex ile stratejik bir ortaklığa girdi. Ayrıca şirket, Eqonex’in yönetim kurulunda bazı değişiklikler yapma hakkına da sahip olacak.

Eqonex yönetim kurulu başkanı Chi-Won Yoon’a göre, “Bu ortaklık, şirketimizin evriminde bir sonraki adımı gösteriyor. Gelişmek, müşterilerimizin ve hissedarlarımızın yararına çalışmak için önemli bir fırsat.”

Bifinity, müşterilerine erişim çözümleri sunmak için Safepal ve Ziliqa gibi büyük kripto cüzdan sağlayıcıları ve blokzinciri platformlarıyla da ortak olacak. Ayrıca, özel ödeme platformu Paysafe ve global ödeme işlemcisi Checkout.com ile de ortaklık kurulacak.

Bifinity başkanı Helen Hai, kripto ve Web3 ekonomisi büyümeye devam ettikçe yeni taleplerin arttığını belirtti.

Binance’in vizyonu, paranın özgürlüğünü küresel çapta artırmaktır. Bifinity’nin lansmanı ile kitlesel kripto benimsenmesini hızlandırmayı hedefliyoruz.

Hai şu ana kadar Binance bünyesinde, NFT dahil birçok token ve küresel fiat borsasında başkanlık yaptı. LinkedIn profilinde şu anda Binance yardım derneği başkanı ve birleşmeler ve satın alımlar geçici başkanı olduğunu gösteriyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve Holo (HOT) Teknik Analizleri I 08.03.2022

Kripto Dünyasında Kadınlar