in ,

Binance, Auto Burn’ı Tanıttı

Binance, 1.335 Milyon $BNB’yi yaktı, üç aylık yakma işlemlerini BNB Auto Burn işlemleriyle değiştirdiğini duyurdu.

Çinli kriptopara gazetecisi Colin Wu, Binance borsasının üç aylık token yakma işlemini tamamladığını bildirdi. Bu süreçte 1.335 milyon $BNB yaktı. Ayrıca, şu andan itibaren borsanın üç aylık BNB yakmalarını, Auto Burn’e (Otomatik Yakma) çevirdiğini de belirtti. Gelecekte BNB’nin artık yakılmama durumunu da açıkladı.

Binance Auto Burn
Binance Auto Burn

Binance tarafından yayınlanan blog yazısında, BNB ve Binance Akıllı Zincir topluluklarını yakından dinledi. Borsa yönetiminin $BNB için yeni bir otomatik yakma prosedürü uygulamaya karar verdiğini bildirdi.

Binance ayrıca 17. üç aylık döneminde 1.335 milyon token yaktı. Bu, mevcut BNB/USD döviz kurunda 704.198.842 dolara eşittir: 527.489770 dolar. Bu paralar temelli olarak dolaşımdan kaldırılmıştır.

Bundan sonra, Auto Burn sırasında yok edilecek $BNB miktarının biraz daha az olacağı söyleniyor bu da yaklaşık 1.69 milyon $BNB.

BNB, Binance Akıllı Zinciri (BSC) üzerindeki işlemleri sürdürmek ve BSC’de merkeziyetsiz yönetime katılımın yanı sıra bir dizi işletme ve kripto borsası tarafından bir ödeme aracı için kullanılmaktadır.

$BNB Auto Burn, Binance’in geçmişte olduğu gibi kârına değil, $BNB’nin fiyatına ve Binance Akıllı Zincirdeki faaliyet düzeyine bağlı olarak geliştirilmiştir.

Yayınlanan blog yazısına göre, Binance, BNB’nin her çeyrekte bir yakıldığı (quarterly burn) sistemin yerini BNB Auto Burn’ın (Otomatik Yanma) alacağını açıklamıştır. BNB’nin toplam dolaşımı 100 milyonun altına düştüğünde $BNB’nin otomatik yanması durdurulacaktır, şeklinde açıklama yapılmıştır.

BNB’de 32 Milyon$ Değişim Gerçekleştirildi

Twitter’da Whale Alert tarafından bildirilen verilere göre, son 8 saat içinde her biri 30.000 $BNB’den fazla iki büyük işlem tespit edilmiştir.

Whale Alert’e göre, anonim bir cüzdanın sahibi Binance’e 30.067 $BNB (yani 16.009.242$ ) gönderdi. Binance, 30.175.742 $BNB’yi (16.059.949 $) anonim bir cüzdana da taşıdı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Kübra Çorluk tarafından yazıldı.

Maltepe Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünden mezun olduktan sonra kendisini içerik editörlüğü, yazarlık, SEO uyumlu makale yazımı alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlere editörlük ve SEO danışmanlığı yapmakta olan Kübra, KoinSaati ailesiyle tanıştıktan sonra kriptoparalar, Blockhain gibi pek çok alanda kendini geliştirerek tecrübe kazandı. Şuan da KoinSaati'inde "içerik editörü" ve "sosyal medya uzmanı" olarak çalışmalarını sürdürüyor.

SEC Tarafından Onaylanmayan İki Spot Bitcoin ETF’si

kriptopara

Terra (LUNA), Celo (CELO) ve Livepeer (LPT) Teknik Analizi | 23 Aralık 2021