içinde

Binance Artık Coinbase’den Daha Fazla Bitcoin Tutuyor

Çeşitli verilere göre Binance, 18 Temmuz 2022’de Coinbase’i geride bırakarak dünyada en fazla Bitcoin varlığına sahip kripto para borsası oldu. Binance, 2020’nin başından bu yana BTC varlıklarında kademeli bir artış yaşadı.

Öte yandan Coinbase, son birkaç yılda Bitcoin varlıklarını korumak için mücadele etti. Son 26 ayda, Coinbase’deki genel Bitcoin bakiyesi neredeyse %40 düştü. Aynı dönemde Binance, BTC varlıklarında neredeyse %100’lük bir artış yaşadı.

Bir kripto analisti olan Will Clemente, yakın zamanda attığı bir tweet’te, Binance’in Coinbase’i geçerek en fazla BTC’ye sahip borsa olduğunu belirtti.

Coinbase, son birkaç aydır kripto piyasasının düşüşü ile mücadele ediyor. BTC varlıklarındaki keskin düşüşe ek olarak dijital borsa, küresel iş gücünün neredeyse %18’ini işten çıkardı. Coinbase hisseleri (COIN) ise 2022’nin başından bu yana değerinin %70’inden fazlasını kaybetti.

Bitcoin’in Toparlanması

Büyük bir düzeltmenin ardından Bitcoin, Salı günü güçlü bir geri dönüş yaptı. Çarşamba günü Bitcoin 23.600 dolara kadar yükseldi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Bybit 2.850.000 Gunstar Metaverse (GSTS) ve 50.000 USDT Ödül Havuzu

Kripto Cüzdanlar ve Web3 Geleceğinde Oynayacakları Rol