içinde ,

Binance, Arjantin Futbol Federasyonu’nun Yeni Sponsoru Oluyor

Dünyanın en önde gelen kriptopara borsası olan Binance, Arjantin Futbol Federasyonu’nun ana sponsoru olmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük futbol federasyonlarından biri olan Arjantin Futbol Federasyonu ile görüşme gerçekleştiren Binance yetkilileri, bu federasyon ile 5 yıllık bir sponsorluk anlaşmasına imza attı. Arjantin milli takımını da kapsayacak olan bu anlaşmaya göre; Binance tarafından Arjantin milli takımının Fan Token’i çıkarılacak. Arjantin milli takımı, daha önce de Socios adlı fan token platformuyla iş birliği yapmıştı.

Aynı zamanda bu anlaşma, Binance’in dünya çapında bir milli takım ile imzaladığı ilk anlaşma oldu. Daha önce birçok dünya çapında futbol kulübüyle anlaşmalara imza atan dev kriptopara borsası, böylelikle ilk defa bir milli takımı sponsorluğuna kazandırmış oldu. Yapılan bu anlaşma, Latin Amerika ve Avrupa basınında büyük yankı uyandırdı.

Bu anlaşmayla birlikte dünya devi milli takım ile çalışacak olan Binance, futbol yolu ile kriptoparaya aşina olmayan kitleleri harekete geçirmeyi hedefliyor. Konuyla ilgili olarak Binance Latin Amerika Direktörü Maximilliano Hintz şunları söyledi:

Bu anlaşma ile Arjantin futbolunu her düzeyde desteklemeyi ve Binance’i, kripto dünyasını ve blokzincirini ülke ve dünyadaki futbol taraftarlarına tanıtmayı umuyoruz.

İmzalanan ortaklık, yakın gelecekte piyasaya sürülecek yeni bir fan tokeninin geliştirilmesini ve piyasaya sürülmesini de içeriyor. Bununla birlikte; Arjantin Futbol Federasyonu, daha önceden bir fan token şirketi olan Socios.com ile ortaklık kurarak kendi fan tokenini piyasaya sürmüştü. Bu, milli takım taraftarlarının kafasını karıştırdı ve daha önce piyasaya sürülen tokenin satın alınmasıyla sonuçlandı.

Socios Kızgın

AFA’nın Binance ile imzaladığı bu yeni anlaşma konusundaki tutumuyla ilgili bir basın açıklaması yayınlayan Socios platformu, yeni tokenin çıkarılmasını eleştirildi. Spor medyasına göre; Socios, onlarla üç yıl sürecek başka bir anlaşma imzaladıktan sadece dokuz ay sonra AFA’nın yaptığı bu yeni anlaşmayı reddetti. Socios.com şunları bildirdi:

Bunu önlemek ve $ARG Fan Token’lerini satın alan taraftarların haklarını korumak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Açık bir sözleşme ihlaliyle karşı karşıyayız ve AFA’nın Socios.com ile edindiği taahhütleri yerine getirmesini garanti altına almak için gerekli tüm yasal önlemleri alacağız.

İlk token, geçen yıl 15 Haziran’da piyasaya sürülmüştü ve o sırada 400 binden fazla satılmıştı.

Kaynak: news.bitcoin.com

Bu da ilginizi çekebilir: IMF, El Salvador’u Bitcoin (BTC) konusunda Uyardı

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için Telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

 

 

 

 

 

Baha Atakan Göze tarafından yazıldı.

Blockchain teknolojisi, kripto paralar ve yatırım enstrümanlarına ilgili işletme 3.sınıf öğrencisi .

1inch DEX, Avalanche ve Gnosis ile Ağını Genişletiyor

Socios ile FK Spartak Moskova Fan Token ($FCSM) İş Birliği