içinde ,

Binance, Arbitrum One Entegrasyonu ile Layer 2 ETH Mevduatlarını Açıyor

Binance kullanıcıları, artık Ethereum (ETH) ağındaki herhangi bir ERC-20 tokenini Arbitrum kullanarak hızlı ve makul bir maliyetle yatırabilir.

Binance, geçtiğimiz haftalarda Arbitrum One çekirdek ağının entegrasyonunu duyurdu ve Arbitrum One layer 2 üzerinde Ether (ETH) mevduatlarını açtı.

Arbitrum, zincir dışı bir Ethereum sözleşmesi üzerinde çalışan ve Ethereum ana ağına göre daha düşük maliyetlere ve daha hızlı işlemlere sahip olan üçüncü nesil bir layer 2 toplama protokolüdür.

Binance tarafından yapılan duyuruda; Binance kullanıcılarının artık Ethereum ağından herhangi bir ERC-20 tokenini Arbitrum ile daha düşük bir işlem maliyetiyle yatırabileceklerini belirtiliyor. Buna ek olarak; Binance, yakın gelecekte Arbitrum One Network layer 2’de ETH çekilmesini mümkün kılacağını ve onu layer 2 desteğine sahip ilk merkezi borsalardan biri haline getireceğini belirtti.

Dünyanın tartışmasız en önde gelen blockchain ağı olan Ethereum, ağ tıkanıklığı ve fahiş ücretler yüzünden üstel bir büyüme gerçekleştiremedi. Arbitrum One, maliyetin çok altında, sınırsız ölçeklenebilirlik ve neredeyse anında işlem sürelerine izin veren çok katmanlı bir Ethereum konsensüs protokolü kullanarak bu soruna bir çözüm sunuyor.

Binance’in layer 2 ETH mevduat entegrasyonu, merkeziyetsiz borsaların ve zincirler arası atomik takasların piyasada popülerlik kazandığı bir zamanda gelen önemli bir adımdır. Binance, hacim olarak dünyanın en büyük kriptopara borsalarından biridir. Ayrıca; Arbitium entegrasyonu, Ethereum’un daha iyi benimsenmesi için olumlu bir haberdir.

Arbitrum One Network layer 2’nin lansmanı, ETH para çekme işlemleri için bir duyuru içermiyordu. Ancak; bu işlev, tüccarlar için kullanılabilir olduğunda daha fazla bilgi sağlanacağına dair bir söz verilmişti. Bununla birlikte; Binance’in kullanıcıların fonlarını doğrudan Arbitrum’a çekmesine izin vermeye hazırlandığı bildirildi.

Yeni Zelandalı bir kripto yatırımcısı olan Lark Davis’in tweetine göre Binance, şu anda Arbitrum’a doğrudan ETH çekilmesine izin vermek için çalışıyor. Davis’e göre; entegrasyon, Ethereum’ın benimsenmesi için ‘olağanüstü’ olacak.

Arbitrum

Layer 2 işlevselliğinin entegrasyonu; Ethereum, ölçeklenebilirlik ve Ethereum 2.0 için çalıştığından Ethereum için doğru yönde büyük bir adımdır. Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesinin, Layer 2 platformlarının ölçeklenebilirliği çözmek için çalışmasını durdurmayacağını belirtmekte fayda var. Bunun yerine; toplamalar veya yan zincirler gibi teknolojiler, parçalama tamamen uygulandıktan sonra Ethereum 2.0 ölçeğine mevcut kapasitesinin ötesinde yardımcı olmaya devam edecek.

Kaynak: cointelegraph.com

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Teknik Analiz

Crypto Bull’s ile Günün Teknik Analizleri | 26 Kasım 2021

Bilgisayarınızda Bitcoin Madenciliği Virüsü Olduğunu Nasıl Anlarsınız?