in ,

Binance, Arbitrum (ARB) Listeleyeceğini Duyurdu!

Dünyanın işlem hacmi bakımından en büyük kripto varlık alım satım platformu olan Binance, 23 Mart’ta Arbitrum ARB tokenini listeleyeceğini duyurdu. 

Binance, ARB/BTC, ARB/USDT işlem çiftlerini 23.03.2023 saat 15.30’da alım satıma açacak. Arbitrum, Ethereum akıllı sözleşmelerinin yeteneklerini geliştirmek için tasarlanan hızlı, gizlilik odaklı ve ölçeklenebilir bir Layer-2 çözümüdür.

Arbitrum (ARB) başlangıçta Binance, KuCoin, OKX, Huobi, ByBit ve Mexc gibi büyük borsalarsa ARB tokenini listeleyecek. Ayrıca Arbitrum, $ARB yönetişim tokeninin %12,75’ini topluluk airdrop’u aracılığıyla dağıtacak. Arbitrum DAO, zincirin $ARB tarafından yönetilip yönetilmediğine bakılmaksızın Ethereum üzerinde ek Layer-2 zincirlerini yetkilendirme yeteneğine sahip olacak ve topluluğun Arbitrum’un ve teknolojisinin geleceği üzerinde tam kontrole sahip olmasını sağlayacaktır.

Arbitrum Nasıl Çalışır? 

Optimistic Rollup olarak teknolojisi kullanan Arbitrum, önemli ölçüde hız ve verimliliğe sahiptir. Optimistic Rollup, Etheruem zincirindeki akıllı sözleşmelerle Arbitrum Layer-2 zincirindeki akıllı sözleşmeler aracılığıyla veri akışı sağlayarak ölçeklenebilirliği arttırır. 

Arbitrum üzerinde yer alan Optimistic Rollup’lar, kişiye özel bir yan zincir çözümü olarak ayarlanmaktadır. Sonrasında ise işlem verileri Ethereum blok zincirine aktarılmaktadır. Bu işlemler gerçekleştikten sonra Arbitrum ağı, kodun doğru bir şekilde çalışmasını sağlar ve gizli anlaşmalara karşı önlem almış olur. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.
Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Avalanche (AVAX) Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?

Hong Kong’da Kripto Serbest mi?