in , , ,

Binance 500 Milyon Dolarlık Fon Başlattı

Binance, kripto piyasası koşullarıyla başa çıkmakta zorlanan Bitcoin madencilerine yönelik  500 milyon dolarlık bir fon başlattığını duyurdu. 

Bitcoin fiyatında yaşanan dalgalanma ile madencilerin gelirleri keskin bir şekilde düşerken çoğu platform iflasa sürüklendi. Yayınlanan son verilere göre Bitcoin madencilerinin geliri geçen ay %16,2 oranında düşüş yaşadı.

Bu koşullar altında geliştirilen çözüm yöntemi şirketin madencilik hizmeti olan Binance Pool tarafından gerçekleştirilecek. 18-24 ay vadeli kredi almak için fiziksel veya dijital varlıklar şeklinde teminat veren her Bitcoin madencisi kredi alabilecek. Binance, %5 ile %10 arasında faiz oranı uygulayacak.

Binance, kripto madenciliği endüstrisinin kalkınması için çalışmalar yürüten tek platform değil. Geçtiğimiz ay Bitmain’in kurucusu Jihan Wu, Bitcoin madencilerinden varlık satın almak için 250 milyon dolarlık bir fon kurdu. Fon aracılığıyla 50 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlayan Wu, daha sonra dış yatırımcılardan 200 milyon dolar daha fon toplamayı planlıyor. DeFi platformu Maple Finance ise Bitcoin madencileri için 300 milyon dolarlık bir kredi havuzu başlattı. Platform, %15-20 civarında faiz oranı uygulayacak ve 12-18 ay vadeli krediler sağlayacak.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Teknik Analizleri

En Büyük Balina Cüzdanlarının Analizi