in ,

Binance 23.çeyrek BNB Token Yakım İşlemini Tamamladı

Binance 23. çeyrek BNB yakımını tamamladığını duyurdu. Böylelikle toplam 676 milyon BNB yakımı gerçekleştirilmiş oldu.

Özetle açıklarsak coin yakma süreci, coin’leri erişilemez ve işe yaramaz hale geldikleri doğrulanabilir bir adrese göndermekten ibarettir. Bu adresler, kendileriyle ilişkili herhangi bir private key olmadan rastgele oluşturulur. Doğal olarak coin yakma süreci, piyasada kullanılabilirliği azaltır ve ekonomik bir kıtlık yaratarak coin’in değerinde potansiyel bir artışa neden olur. Buna ek olarak coin yakma, ağın güvenliğine yatırım yapmanın başka bir yoludur.

BNB coin yakma işlemi, BNB’nin arzını 100 milyon azaltmak amacıyla her üç ayda bir gerçekleştirilir. Şimdiye kadar toplam miktarın %22’si BNB Auto-Burn ve Pioneer Burn Programı (BEP-95) aracılığıyla yakıldı.

Token yakımlarının deflasyonist olduğu ve kripto paraları elde tutmayı daha cezbedici hale getirmek amaçlanmaktadır. Klasik finansta deflasyon, sürekli devam eden bir değer kaybıdır. Kriptoda ise deflasyonist bir token, zamanla dolaşımdaki miktarının azalacağı bir token anlamına gelir. Enflasyona karşı dirençli ve elde tutmanın karlı olduğu bir mal olarak bilinir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Nisan Ayı İçerisinde Token Kilidi Açılacak Projeler

Web 3.0 Nedir ?