in ,

Binance 1 Milyar Dolarlık Kurtarma Fonu Başlattı!

Binance

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Industry Recovery Initiative’e (IRI) 1 milyar dolar daha BUSD ayırarak fon bakiyesini 2 milyar dolara çıkardı. 

Geçtiğimiz günlerde Binance CEO’su CZ, kripto endüstrisinde kritik durumda olan kurum ve kuruluşlara yardım fonu başlatacağını açıkça dile getirmişti. Kripto borsası Binance’in Endüstri Kurtarma Girişimi’ne (Industry Recovery Initiative-IRI) BUSD cinsinden 1 milyar dolar daha yatırım yapıldı. Toplamda 2 milyara yükselen fon kripto endüstrisinde yer alan kritik durumdaki şirketler için kullanılacak.

Jump Crypto, Polygon Ventures, Aptos Labs, Animoca Brands, GSR, Kronos ve Brooker Group gibi diğer şirketler toplamda 50 milyon dolar yardım sözü verirken CZ, ihtiyaca bağlı olarak yardım tutarını 2 milyar dolara çıkarma sözünü de vermişti.

Binance CEO’su 24 Kasım’da başlangıç ​​taahhüdünü 1 milyar dolar olarak açıklamıştı. FTX’in çöküşünün ardından likidite sorunlarıyla karşı karşıya kalan şirketlere veya projelere yardımcı olmak için 1 milyar doların yetersiz olduğu dile getirildi.

Bununla birlikte Tron kurucusu Justin Sun ve Tron DAO, Binance’in “Endüstri Kurtarma Girişimi”ne destek olmak için başvuruda bulundu.

 

Terra’nın çöküşüyle ​​önemli ölçüde derinleşen piyasadaki durgunluk Voyager dahil olmak üzere birçok endüstri şirketini iflasa zorladı. FTX’in çöküşüyle uç noktasını yaşayan kriz dönemi kripto endüstrisindeki aktörlerin yardım fonu başlatmasıyla sonuçlandı. Bu tarz yardım girişimlerinin piyasada etkili olup olmayacağına ise ilerleyen günlerde tanık olacağız.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir.

Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.
Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Synthr Testnet Ne Zaman Gelecek? Airdrop İhtimali Var mı?

KYVE Network Nedir?