içinde ,

Binance 1.8 Milyon BNB Token Yakım İşlemini Gerçekleştirdi

$741.840.738 değerindeki 1,839,786.26 adet BNB, yakım işlemi sonucu tedavülden kaldırıldı.

Özetle açıklarsak coin yakma süreci, coin’leri erişilemez ve işe yaramaz hale geldikleri doğrulanabilir bir adrese göndermekten ibarettir. Bu adresler, kendileriyle ilişkili herhangi bir private key olmadan rastgele oluşturulur. Doğal olarak coin yakma süreci, piyasada kullanılabilirliği azaltır ve ekonomik bir kıtlık yaratarak coin’in değerinde potansiyel bir artışa neden olur. Buna ek olarak coin yakma, ağın güvenliğine yatırım yapmanın başka bir yoludur.

BNB Auto Burn sistemi ile 19. üç aylık BNB yakım işlemi kısa süre önce tamamlandı. Bu, mevcut BNB/USD döviz kurunda 741.840.738 eşittir. Bu miktar temelli olarak dolaşımdan kaldırılmıştır.

Yakım metodu Auto Burn’de yakılacak tokenlerin sayısı, Binance Smart Chain tarafından üretilen blokların sayısına ve BNB’nin dolar bazlı ortalama fiyatına göre belirleniyor. BNB oto yakımı, dolaşımdaki toplam token sayısı 100 milyonun altına düştüğünde duracaktır.

Token yakımlarının deflasyonist olduğu ve kripto paraları elde tutmayı daha cezbedici hale getirmek amaçlanmaktadır. Klasik finansta deflasyon, sürekli devam eden bir değer kaybıdır. Kriptoda ise deflasyonist bir token, zamanla dolaşımdaki miktarının azalacağı bir token anlamına gelir. Enflasyona karşı dirençli ve elde tutmanın karlı olduğu bir mal olarak bilinir. Binance CEO’su Changpeng Zhao, yakım haberlerinin üzerine attığı tweet aracılığıyla “BNB Deflasyonist bir tokendir.” dedi.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

SandBox (SAND), Fantom (FTM) ve Avalanche (AVAX) Fiyat Analizleri I 19.04.2022

CAW

CAW Token 8 Borsada Listelendi! CAW Token Nedir?