içinde ,

Bilmeniz Gereken 5 NFT Gaming Projesi

NFT

NFT oyunları, oyun dünyasında kazanç elde etmenin bir yolu olarak popüler hale gelmiştir. Oyun içi NFT’lerinizi diğer koleksiyonerlere ve oyunculara satabilir, oyna-kazan modelleriyle tokenlar bile kazanabilirsiniz. İşte bu oyunlarından bazılarını sizler için derledik.

Evolution

Ben Mauro efsanevi bir konsept tasarım sanatçısıdır. Call of Duty ve The Hobbit Trilogy gibi devasa IP’ler üzerinde çalışırken, böyle yaratıcı bir zihnin NFT’lere neler getireceğini hayal etmek heyecan verici. Elinizde çok az bilgi varken, EVOLUTION’ın neden bu listede olduğunu merak ediyor olabilirsiniz.

FLOW’a gelen diğer tekliflerin çoğu gibi mevcut bir mülk olmasa da, EVOLUTION heyecan verici bir IP’nin tüm özelliklerine sahiptir. Teaser görüntüleri son derece yüksek kaliteli bir karakter tasarımı gösteriyor. Koleksiyon kartlarının sağlayabileceği oyunlaştırma ile dijital bir alanda en üst düzey sanatı birleştirebilirsiniz ve EVOLUTION, satın almada çok az sürtüşme olan ve işlem/gaz ücreti içermeyen bir blok zincirinde bir lansmanla koşmak için kendini iyi konumlandırıyor.

EVOLUTION lansmanı henüz listede yer alan tek proje fakat devamı gelecek gibi görünüyor. Bu alan hakkında bilmeniz gereken bir şey varsa, o da erkenci olmanın çok önemli olduğudur.

Decentraland

Decentraland’den tam olarak yararlanmak için bir Ethereum cüzdanı gerektirse de, herkes konuk olarak web tarayıcılarının içinden Metaverse’e atlayabilir ve keşfedebilir. Kitlesel çekicilik getireceği kesin olan bir estetikle, deneyimin en havalı özelliklerinden biri DCL’nin giyilebilir ürünleridir. Bu dünyanın içinde ilk kez bir Avatar gördüğünüzde, ne giydiklerini kestiremezsiniz. Ve bu şekilde, gerçek benliğimizi çok doğal hissettiren dijital bir şekilde ifade edebileceğimiz bir varoluşun sadece başlangıçlarını görüyoruz.

Türleri kapsayan havalı şapkalar, harika spor ayakkabılar ve kıyafetler, moda ve NFT’lerin entegrasyonu derinleştikçe göreceğimiz şeylerin sadece başlangıcı. Henüz büyük markaların giyilebilir ürünlerini gördüğümüze inanmasak da, yakında ortaya çıkacaklarından eminim. Bu arada, mükemmel işler çıkaran ve kendilerini bu hareketin temeline yerleştiren dijital moda tasarımcılarının ortaya çıktığını görüyoruz.

DCL’nin mükemmel bir ilk deneyim ve Metaverse kavramına giriş olduğu düşünülüyor. Ama sadece bununla sınırlı değil. Keşfedilmesi gereken başka Metaverse deneyimleri de vardır; Cryptovoxels, Somnium Space ve The Sandbox. Bunların her birinin, onları araştırmaya değer kılan kendine özgü yönleri vardır; CryptoVoxels, tanıdık bir voksel tabanlı deneyimdir ve kullanımı kolaydır. Somnium Space, teknolojik olarak gelişmiş olduğu kadar görsel olarak da etkileyicidir ve The Sandbox, deneyimlerine gelen bazı büyük IP ortaklıklarına sahiptir…

Bitcoin Origins

Projeyi yakından takip edenler için bu koleksiyonlar aracılığıyla anlatılan hikaye, her gün döndükleri bir hikaye. Kartların içinde saklanmak, koleksiyoncuları bazılarının ARG’lerin ‘oyun’ deneyimiyle karşılaştırdığı bir tavşan deliğine iten ipuçlarıdır. Alternatif gerçeklik oyunları, temelde hem dijital hem de fiziksel dünyada gerçekleşen deneyimlerdir. Örneğin, belirli bir zamanda gerçek dünyada bir yerde buluşmak için oyun karakterlerinden e-postalar alırsınız. Oraya vardığınızda, bir grup başka oyuncu vardır ve hepinize katılmanız için bir çöpçü avı görevi verilir.

Bitcoin Origins ile oyuncular, takip ettikleri kırıntıları sağlayan gizemli bir kaynaktan mesajlar aldı çünkü bu yolun sonunda bir ödül vardı. Bu ödül ise tabii ki Bitcoin.

KOGS on Wax

90’ların ‘süt kapağı’ çılgınlığının dijital bir rekreasyonu, diğer adıyla POGS, geçen yılın Ağustos ayında WAX blok zincirini vurdu ve o zamandan beri bu zincirdeki en tutarlı varlıklardan biri oldu.

RedFOX Games ekibi, deneyimli oyun geliştiricisi Arclegger, gerçek adı Adam Clegg’e dayanarak, oyun alanında ilk tamamen zincir üzerinden çalışan deneyimlerden birini yaratmak için yola çıktı. Çok iyi düşünülmüş yapısı ile KOG’ların ilk iürümü özellikle koleksiyoncular için hazırlandı. Nadirlikler, setler ve farklı koleksiyon ‘sınıfları’, KOG’lar ve Slammer’lar, bir koleksiyoncuyu içine almak için birçok yol olduğunu gösteriyor.

Şu anda beta sürümünde olan bir mobil oyunla birlikte ödüller kazanmak için farklı setlere kilitlendiğiniz bir stake mekanizmasının yanı sıra bu tokenleri gelecekte başka oyun deneyimlerinde kullanmak gibi diğer yönleri uygulama seçeneği, KOG’ları uzun süredir devam eden bir marka haline getiriyor.

Nifty Gateway

NBA TopShot on Flow’un yanında en düşük giriş engeline sahip olan Nifty Gateway, bu liste için bir numaralı seçimdir. Son altı ayda inanılmaz bir gelir artışı görmek, onları alanın en iyi platformu olarak sağlamlaştırdı.

Nifty, şaşırtıcı bir hızla sektörü sürekli olarak yeni ve heyecan verici yollarla ileriye taşıyor. Neden bu kadar hızlı bir yükseliş gördüklerine, kullanım kolaylığının yanı sıra iki neden sayabiliriz: Birincisi, EDM sanatçısı 3LAU’nun NFT pistinin ses dalgasıyla oyulmuş bir parça tahtayı içeren son sürümü gibi dijitali fizikselle birleştiren benzersiz eserler yaratmak, ikincisi ise piyasanın bir sanatçı için talebin nasıl olduğuna karar vermesine izin veriyor ki bu oldukça rağbetin yüksek olduğunu kanıtlıyor.

Nifty Gateway’den önümüzdeki aylarda pek çok kişiyi heyecanlandıracak ve şaşırtacak büyük isimleri ve markaları içeren birçok heyecan verici duyurular bekleyebiliriz.

Kaynak: one37pm.com

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Yaklaşan en iyi DeFi ve NFT projesi

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Beyza Gül Yardım tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra İngilizce öğretmenliği yaptı. Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimi devam ediyor. Aktif olarak Blockchain teknolojisi üzerine araştırma yapıyor ve bu konuda içerik üretiyor.

Square, Merkeziyetsiz Borsa İçin Whitepaper Yayınladı

Bitcoin

Bitcoin Dönüş Sinyali mi Veriyor?