in ,

Biconomy (BICO) Nedir? Nasıl Alınır?

kriptopara Binance Coin

Biconomy, kullanıcıları düşük gas ücretleri ile birden fazla zincirdeki merkeziyetsiz uygulamaya bağlamayı hedefleyen bir protokoldür. 

Gözetimsiz bir altyapıya sahip olan Biconomy, bu özelliği ile kullanıcıların işlemleri gerçekleştirirken ağ değiştirme konusunda endişe yaşamamalarını sağlar.

Web3 uygulamalarının Ethereum üzerine kurulumu sonrası ağda yaşanan yoğunluk ve gas ücretlerinin artması sebebiyle, geliştiriciler alternatif zincirler aramaya yönelmiştir. 

Biconomy Ekibi 

Kripto para borsası 2019 tarihinde kurulan kendisi ise 2021’in Ağustos ayında piyasaya sürülen BICO’nun kurucuları arasında Sachin Tomar, Aniket Jindal ve Ahmed Al-Balaghi bulunmaktadır. Biconomy’nin kurucu ortağı ve aynı zamanda CTO’su olan Sachin Tomar, daha öncesinde Samsung ve Makemytrip gibi şirketlerde 8 yıllık BT deneyimine sahip bir blok zincir geliştiricisidir. 

Biconomy’nin Hedefi Nedir? 

Biconomy, işlem deneyimini basit hale getirmeye odaklanarak Web3 ürünlerinin Web2 ürünleri gibi kolayca kullanılmasını hedeflemektedir. 

Biconomy Kullanıcılarına Ne Vadediyor? 

Biconomy’nin kullanıcılarına vadettiği birçok özellik bulunmakta. Bu özellikler ise şöyle sıralanabilir: 

  • Biconomy, geliştiricilerin üstün kullanıcı deneyimine sahip dApp’ler oluşturmak için kullanabilecekleri tak ve çalıştır API’ları ve SDK’ları bünyesinde barındırır.
  • Web3 kullanıcıları, dApp’i her kullandıklarında, toplu kabul için oldukça büyük bir engel olan gas ücreti ödemek zorundadır. Biconomy bu gas ücretlerini meta işlemlerden yararlanarak sübvanse eder ve kullanıcılarına tamamen gas ücretsiz bir deneyim sunar. 
  • Biconomy, çoklu tokenleri destekler ve kullanıcıların cüzdanlarında bulunan varlıkları kullanarak işlem ücretlerini ödemelerine imkan sağlar. 
  • Basitleştirilmiş arayüz ve zincirler arası transferler ise platformun öne çıkan diğer özellikleridir. 

Biconomy Nasıl Çalışır? 

Platform, geçiş altyapısını yönetmek adına yürütücüler ve doğrulayıcılar kullanır. Yürütücüler geçiş node’larını çalıştırırken, doğrulayıcılar işlemleri doğrulayarak ağı güvence altına alırlar. 

BICO Nedir? 

BICO, Biconomy platformunun yerel kripto para birimidir. Ağ ücretleri, ağ yönetişimi ve ağ katılımcıları için ödül olarak kullanılan BICO bir ERC-20 tokenidir. 

Biconomy Destekçileri 

Biconomy projesinin destekçileri arasında, Huobi, Genblock Capital, Proof Group, Everstake gibi önemli şirketler bulunmaktadır. 

BICO İstatistikler 

Toplamda 1 milyar arzı bulunan BICO’nun dolaşımdaki arzı ise 247 milyon 519 bin 903 adettir. Bu zamana kadar gördüğü en yüksek seviye olan 21,87 dolar seviyesini 2 Aralık 2021’de gören BICO, en düşük seviyesi olan 0,25 doları ise 9 Kasım 2022’de görmüştür. 

BICO Nasıl Alınır? 

Birçok kripto para borsasında işlem gören BICO’yu almak oldukça basit. BICO yatırımı yapmak veya alım satım yapmak isteyen kullanıcılar, Binance, Coinbase, KuCoin, Kraken, OKX, Gate.io gibi birçok kripto para borsası üzerinden işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Solana (SOL) Kendi Boğa Koşusunu Yapabilir mi?

Gençlerbirliği S.K. Token (GBSK) Nedir? Nasıl Alınır?