in ,

Beşiktaş Token (BJK) Nedir?

Kripto para endüstrisi birbirinden farklı donanıma sahip çeşitli projeleri bünyesinde barındırıyor. Popülerliğini koruyan ve sahiplerine birçok avantaj sağlayan fan token projeleri de bunlardan biri. Bu yazımızda, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün (BJK) fan tokeni olan BJK’yi kaleme alacağız.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü ve Paribu ortaklığında piyasaya sürülecek olan BJK, 26 Eylül’de ön satışa çıkacak. BJK fan tokenin iki farklı şekilde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Bunlardan ilki 50 TL fiyatla satışa sunulacak olan kilitsiz token olacak. Bu tokenler, BJK/TL paritesi borsada listelendiğinde hemen alınıp satılabilecek. Diğeri ise 25 TL fiyatla satışa suulacak olna kilitli tokenlerden oluşacak. Kilitli tokenler, 7 ay sonra belirli dönemlerle serbest bırakılacak.

5 milyon BJK olarak belirlenen kilitli token arzının ilk kilit açma tarihi 15 Mayıs 2024 olarak planlandı. Toplam kilit açma sürelerinin ise 12 ay olacağı ve her periyotta açılacak miktarın 1/12 oranında olacağı belirtildi.

Bunların yanı sıra BJK fan tokenin taraftarlarına bir dizi avantaj sağlaması bekleniyor. Bu avantajları şöyle sıralayabiliriz:

  • Kulüp kararlarında söz sahibi olmak,
  • Kulübün sağladığı avantajlardan yararlanabilmek,
  • VIP maç biletlerine erişim,
  • Stadyum turu ve takım antrenmanlarına erişim.

BJK fan token sayesinde, Beşiktaş tutkunları hem bu tokenler ile yukarıda belirtilen bazı avantajlara sahip olacak hem de takımlarına destek olabilecekler.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Tip Coin (TIP) Hangi Borsalarda Listeleniyor?

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi