içinde ,

Belçikalı Milletvekili Maaşını Bitcoin ile Almayı Tercih Etti

Belçikalı milletvekili, ülkenin popüler kripto para ticaret platformu Bit4You’yu kullanarak aylık 5.500 Euroluk maaşını Bitcoin ile alacak.

Brüksel milletvekili Christophe De Beukelaer maaşını Bitcoin’e çeviren ilk Avrupalı politikacı olduğundan milletvekilleri arasındaki Bitcoin çılgınlığı Belçika parlamentosuna ulaştı.

Bruzz, Brüksel Milletvekili’nin aylık 5.500 Euro’luk maaşının Bit4You kripto ticaret platformu kullanılarak Bitcoin’e dönüştürüleceğini bildirdi. Hümanist Demokratik Merkez (CDH) partisini temsil eden Beukelaer, bu hamlenin bölgedeki diğer politikacılara yeni gelişen teknolojiye benzer bir ilgi göstermeleri için ilham vereceğini umuyor.

Beukelaer, New York Belediye Başkanı Eric Adams’ın örneğini ve Amerikan politikacılarının  kendi eyaletlerini veya şehirlerini Bitcoin’in merkezi yapmak için nasıl çalıştıklarını gösterdi. Dedi ki:

New York Belediye Başkanı Eric Adams, New York’u Bitcoin’in merkezi yapmak için ve kendi Bitcoin maaşını toplamak için üç ay harcadı. Brüksel ve Belçika’nın kripto para endüstrisinde lider bir rol oynaması için çok geç olmadığını düşünüyorum.

Miami Belediye Başkanı Francis X. Suarez, BTC taraftarlığıyla tanınan bir başka popüler milletvekili. Şehri Bitcoin merkezi haline getirme konusunda oldukça ısrarlıydı ve Bitcoin ile kendi maaşını almaya çalışmanın yanı sıra, şehir çalışanları için de aynı şeyi uygulayabilmek için politikalar üzerinde çalışıyor.

Microstrategy

Sadece politikacılar değil, spor dünyasındaki en büyük isimlerden bazıları da BTC ile maaş almayı kabul etmek için öne çıktı. Şimdiye kadar toplam yedi Amerikan Futbolu (NFL) yıldızı Bitcoin ile maaşını almayı seçti, benzer şekilde Klay Thompson ve Andre Iguodala gibi NBA yıldızları da ileride Bitcoin ile maaş almayı kabul edeceklerini söylediler.

BTC ile ödeme almak isteyen ve sayıları da gitgide artan politikacılarla birlikte, Bitcoin’in popülaritesini arttırıyor. Bu tür gelişmeler, gelecekte Bitcoin’in dünya tarafından kabul edilmesi ve yaygın bir kullanım alanına sahip olması için atılan küçük adımlar olarak düşünülebilir. Bitcoin’in ve böylece blockchain’in kabul edilmesi ise bütün kripto para piyasası için olumlu sinyaller verir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ömer Burak Göktaş tarafından yazıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesinde 4. sınıf Mekatronik Mühendisliği öğrencisi. 2020'de kripto para piyasalarıyla tanışmasından beri araştırıp inceleyen, özellikle blockchain teknolojisini ve geleceğimize yaratacağı etkiyi anlamaya yoğunlaşmış biri.

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 28 Ocak 2022

Fidelity, Metaverse ETF’leri İçin SEC’e Başvuruda Bulundu