in ,

Beklenen Haber Geldi: Galatasaray SK, Sorare Platformuna Katıldı

Juventus, Paris Saint-Germain ve Bayern Münih gibi birinci sınıf kulüplerin oyuncularının dijital kartlarını oluşturan Sorare platformuna katılan ilk Türk kulübü Fenerbahçe Spor Kulübü’nün ardından Galatasaray Spor Kulübü de ezeli rakibiyle aynı platformda buluştu.

Sorare platformunun amacı futbol dünyasını blok zincirine entegre etmektir. Dünya çapında fantezi spor oyunları oynayan yüz milyonları bir araya getirme yolunda çalışmalar yapmaktadır. Bu vizyona ulaşmak için dijital kart toplayıcıların veya koleksiyoncularının, oyuncuların Ethereum blok zinciri ile nasıl etkileşim kurduklarını anlamaları gerekir. Sorare, resmi ve lisanslı dijital kartlarla oynayabileceğiniz ve her hafta ödüller kazanabileceğiniz küresel bir fantezi futbol oyunudur. Oyun devi Ubisoft tarafından desteklenen ve her ay daha birçok sporcu ve 100’den fazla futbol kulübü tarafından güvenilen birinci sınıf yatırımcı ekibi tarafından desteklenen bir ekip olarak dünyamıza dahil olmuştur. Platform, NFT alanında patlama yapan bir fantezi futbol oyunudur ve NFT alanında ses getirmeye devam edeceğe benziyor.

Sorare Nasıl Oynanır?

Sorare’nin 5 e 5 fantezi futbol oyunu, SO5 (Sorare5’in kısaltması) olarak da bilinir. Sorare’nin dijital NFT kartları kullanılarak oynanabilen ilk oyundur. Gerçek hayattaki futbolcuların, oynadığı gerçek maçlarda oyuncuların performansına bağlı olarak 5 Kartlı takımınızı kurup puan kazanabileceğiniz fantezi futbol oyunudur. Sorare’ye üye olduktan sonra favori 3 tane takımınızı seçip otomatik olarak seçtiğiniz takımlardaki oyunculardan karma bir oyuncu paketi alacaksınız. KoinSaati ayrıcalığıyla bu bağlantıdan üye olursanız seçtiğiniz favori takımlardan daha kaliteli oyuncuların paketten çıkma şansı yükselir ve rekabette daha avantajlı konuma gelebilirsiniz. Sorare ile ilgili merak ettikleriniz veya konseptinin nasıl olduğuna yönelik sorularınız varsa Sorare Resmi Türkiye Telegram Kanalına sizleri bekleriz.

  • Geleceği parlak futbol fantezi oyunu olan Sorare’ye buradan kayıt olup, hem oyun oynayıp hem de para kazanabilirsiniz.

📭 Sorare Resmi Türkiye Telegram kanalına katılmak için tıklayınız.

📭 Sorare Resmi Global Telegram kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Kripto Para Piyasalarında Bu Hafta: Geçtiğimiz Haftanın Özeti Ve Beklenen Gelişmeler

SOTA Finance

SOTA Finance Nedir?