içinde , ,

Beklenen Cardano (ADA) Vasil Hard Fork Tarihi Açıklandı

Cardano’nun geliştiricisi Input Output Global (IOG), uzun zamandır beklenen Vasil hard fork için resmi bir tarih açıkladı.  

IOG, Twitter’da paylaştığı uzun bir thread aracılığıyla Vasil’in 22 Eylül 2022 tarihinde Cardano mainnet üzerinden piyasaya sürüleceğini duyurdu. IOG, gelişmeyle alakalı tüm temel bileşenlerin kapsamlı testlerden geçtiğini belirtti.

Duyurunun bir kısmı şu şekilde:

Tüm temel bileşenler başarılı bir şekilde tamamlandı. Kapsamlı testlerin yanı sıra onaylanmış topluluk hazırlığının ardından Cardano mainnet üzerindeki Vasil yükseltmesi için 22 Eylül’ü seçtiğimizi duyurmak isteriz.

Vasil node 1.35.3, Cardano mainnet bloklarının %75’ini üretmek de dahil olmak üzere Vasil mainnet lansmanı için gerekli koşulları yerine getirmiştir.

Vasil’in Özellikleri

Vasil, blockchain’in kuruluşundan bu yana Cardano’nun en önemli yükseltmesi olarak kabul ediliyor. Ağın performansını artırmak ve yeni özellikler sunmak için geliştiriliyor.

Yaklaşan yükseltme; Cardano’nun işlem maliyetini düşürecek ve ağın kapasitesini artıracak. Aynı zamanda Plutius’u geliştirerek geliştiricilerin daha kullanışlı merkeziyetsiz uygulamalar (DApp’ler) oluşturmasını sağlayacak.

ADA, Cardano

Aslında Vasil’in Cardano mainnet lansmanının tarihi başlangıçta Haziran 2022 olarak planlanmıştı. Ancak geliştiriciler Vasil hard fork testlerinde yükseltme ile ilgili birkaç hata tespit ettiğinden lansman ertelenmişti. IOG, tüm sorunları çözdüğünden ve Vasil lansmanı için doğru tarihin eylül olduğundan oldukça emin.

Son olarak, Input Output CEO’su Charles Hoskinson, canlı yayın sırasında topluluğa sabır ve azmi için teşekkür etti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Bitcoin

Bitcoin Fiyatının Dipte Olmamasının 3 Nedeni! Güncel Teknik Analiz

FIFA, Blockchain Destekli FIFA+ Collect’i Tanıttı