Basic Attention Token (BAT) Yol Haritası Güncellendi

Brave kriptoyu herkes için kullanılabilir ve DeFi’yi erişilebilir hale getirme amaçlarına yönelik olarak, Şubat 2021’de paylaştığı BAT Roadmap 2.0’a ikinci bir güncellemeyi paylaştı.

BAT

Brave kriptoyu herkes için kullanılabilir ve DeFi’yi erişilebilir hale getirme amaçlarına yönelik olarak, Şubat 2021’de paylaştığı BAT Roadmap 2.0’a ikinci bir güncellemeyi paylaştı.

Brave Wallet

Brave, bir Ethereum uzak istemcisinin yerel bir C++ uygulamasını geliştiriyor. Ayrıca diğer EVM uyumlu blokzincirlerini de destekleyecek ve herhangi bir ayar değişikliği olmadan kullanmak üzere önceden yapılandırılmış bazı zincirlere sahip olacak. Bu yerel cüzdan, MetaMask ve MetaMask’tan çatallanan mevcut cüzdanımız gibi uzantılar gibi ekstra bir arka plan işlemi (işletim sistemi ve bellek ek yükü) gerektirmez. Yeni cüzdan hem mobil hem de masaüstünde mevcut olacak.

Hedeflerimiz ayrıca Ethereum’un ötesine geçiyor – Bitcoin, Polygon ve daha fazla zincir ve L2’ler için destek ekliyoruz.

Bu yeni cüzdan hala geliştirme aşamasında. Bugün itibariyle, masaüstü, Android ve iOS için oluşturulmuş kullanıcı arabiriminin çoğuna sahibiz ve yakın zamanda masaüstündeki kullanıcı arabirimini Hiyerarşik Belirleyici (HD) cüzdan anahtarlık denetleyicimize ekledik. Cüzdan, Ethereum işlemleri yapabilir (ERC-20 token bakiyelerini almak gibi) ve işlemleri gönderebilir (ERC-20 token gönderimleri gibi). İzin istemleri, Brave-standart, Chromium tabanlı izin yöneticisine bağlıdır ve kullanıcılar, coğrafi konum istekleri gibi diğer Web izinlerinde olduğu gibi, siteler arasındaki izinleri yönetebilir.

Yeni Brave cüzdanı, bir kullanıcının özel anahtarına kendi kendine sahip çıktığı kripto para cüzdanına, Brave Rewards cüzdanına, kredi kartlarına ve (OAuth aracılığıyla) desteklenen Uphold, Binance ve Gemini gibi borsalara ulaşabildiği bir platform olacak. Fiziksel cüzdanınızdaki kimlik kartlarına benzer şekilde gelecekte cüzdandaki DID kartlarını destekleyebiliriz.

Bir kullanıcı, MetaMask kayıt olma sürecine benzer bir şekilde, cüzdan oluşturmak için bir katılım akışından geçecektir. Bu kurulum tamamlandıktan sonra Bitcoin, Ethereum ve diğer desteklenen zincirler için aynı cüzdan kullanılacaktır.

Şekil 1: Brave Wallet (Masaüstü)

Şekil 2: Brave Wallet Portfolio (Mobile)

Şekil 3: Brave Wallet Varlıklar Sayfası (Mobile)

Brave Swap

Brave Swap artık masaüstündeki Brave tarayıcısının en son sürümünde mevcut. Aşağıda yer alan video, mevcut, yerel Kripto Cüzdan özelliğindeki (brave://wallet) DEX toplayıcısının bir demosunu gösterir ve buradaki örnekler, toplayıcının yakında yeni yerel Brave Wallet’da nasıl görüneceğini gösterir.

Bu videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Brave Swap, 0x API kullanılarak oluşturulmuştur ve Brave ile 0x arasındaki bu ortaklığın kripto ve DeFi’yi herkes için erişilebilir hale getirmede uzun bir yol kat edeceğine inanıyoruz.

Şekil 4: Brave Swap (Mobile)

THEMIS

Brave Research ekibi, Brave/BAT özel reklam altyapısını aşamalı olarak merkeziyetsizleştiren bir protokol olan THEMIS üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, THEMIS RFC&C etkinliğinin bir parçası olarak Web3 ve kripto ekosisteminde ondan fazla ekiple aktif olarak çalıştık. Herkese açık etkinliğin amacı, blockchain geliştiricileriyle etkileşim kurmak ve projelerinin THEMIS’in ölçeklenebilirliği ve performansı geliştirmesine nasıl yardımcı olabileceğini keşfetmek ve aynı zamanda kullanıcılarımızın Brave’den beklediği yüksek gizlilik standartlarını korumaktı. L1 ve L2 teknolojisine odaklanan ekiplerden, orijinal THEMISv2 protokol spesifikasyonunu iyileştirme konusunda önemli pratik bilgiler getiren 10 RFC&C teklifi aldık.

THEMIS projesi yeni bir geliştirme aşamasına girmiştir ve ekip THEMIS protokolünü resmileştirmeye, geliştirmeye ve üretmeye odaklanmıştır.

Topluluk

  • BAT Elçileri programı için işe alım tamamlandı (400’den fazla başvuru sahibi)
  • r/BATProject alt dizininde üyelik 75.000’den fazla üyeye yükseltildi (Şubat 2021’de 50.000 üye idi)
  • Discord, Federated, Instagram, Twitter ve Facebook gibi platformlarda 30’dan fazla BAT Elçisi liderliğindeki grupla uluslararası topluluğumuzu genişletti
  • THEMIS, IPFS, Unstoppable Domains ve Brave’in Gala Games ile ortaklığı hakkında topluluk AMA’ları ve röportajlar düzenledi.

Ortaklıklar ve Gelişmeler

  • .crypto alan adlarını yerel olarak çözmek için Durdurulamaz Etki Alanları ile ortaklık duyuruldu.
  • Brave / Gala Games NFT satışı yapıldı; 100 ortak NFT’nin tamamını 10 dakikada satıldı
  • Origin ile işbirliği içinde Tabong NFT airdropu
  • Japonya’daki Brave Rewards kullanıcıları için doğrulanmış bitFlyer cüzdanları için destek eklendi
  • Kullanıcılara BAT bahşiş deneyimleri üzerinde daha fazla kontrol sağlayan, çok talep edilen Özel Bahşiş Tutarı özelliği yayınlandı

Sürekli olarak BAT ekosistemini geliştirmeye çalışıyoruz ve Topluluğu ve Brave/BAT kullanıcılarını düşüncelerini, endişelerini ve sorularını paylaşmaları için bizimle bağlantı kurmaya davet ediyor ve teşvik ediyoruz:

Kaynak: BAT Roadmad 2.0: Update 2

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Onur Özgür tarafından yazıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü son sınıf öğrencisi olan Onur, ileri seviyede İngilizce ve temel seviye Flemenkçe de konuşabilmektedir. 2021'in ilk aylarında tanıştığı blockchain sektörünün UX/UI tasarımlarıyla ilgilenmesi dışında kendini temel ve teknik analiz kısımlarında da geliştirmektedir.

Bitcoin Cardano Ethereum

8 Temmuz 2021 Tarihli BTC, ETH ve ADA Teknik Analizi

SPK

SPK’dan Yeni Basın Açıklaması: Sosyal Medyada Dolașanlar Gerçeği Yansıtmıyor