Base, Ağustos Ayının En Başarılı Layer2 Projesi Oldu

Base, Temmuz ayında kullanıma sunulduktan sonra tüm zincir içi ölçümlerde önemli bir büyüme gösterdi. Ağustos ayında zkSync, Optimism ve Arbitrum’u geride bırakarak en karlı L2 oldu.

Hatırlanacağı üzere, kripto borsası Coinbase, Optimism’in OP Stack projesini kullanarak oluşturduğu Layer-2 ağı Base’i mevcut ve yeni kripto kullanıcılarının kullanımına sunmuştu. Base, Ethereum ile sınırlı kalmayarak Optimism gibi Layer-2 ağlara ve Solana gibi diğer blockchain ekosistemlerine kolay ve güvenli erişimi sağlayacak.

Arbitrum ve Optimism, Temmuz ayında yaklaşık 5,5 milyon dolarlık rekor bir birleşik gelir elde ederek tüm merkeziyetsiz finans alanında en kârlı girişimler arasında yer aldı. Optimism, Ethereum ağındaki işlemleri ve faaliyetleri daha hızlı, daha ucuz ve daha verimli hale getirmeyi amaçlayan bir Layer-2 ölçeklendirme çözümüdür. OP, Optimism ağının yönetişim tokenidir. Ancak, Ağustos ayı itibariyle bu yükselişin yerini Base almış gibi duruyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Visa, Sınır Ötesi Ödemelerini Solana’ya Genişletiyor

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi