in ,

Base Ağında Memecoin Çılgınlığı Yaşanıyor

Memecoin çılgınlığı Coinbase’in Ethereum Layer-2 ölçeklendirme çözümü Base’e sıçradı.

Base blok zinciri üzerinde bir memecoin olan BALD, 30 Temmuz’da piyasaya sürülmesinin ardından işlemin ilk 14 saati içinde %289.000’lik bir kazanç yaşadı. Bu artış, varlığın herhangi bir resmi web sitesi veya faydası olmamasına rağmen gerçekleşti.

Blok zinciri analiz hizmeti Lookonchain’in verilerine göre az sayıda yatırımcı nispeten küçük bir yatırımla %100.000 getiri elde etmeyi başardı.

Dört ayrı cüzdan adresi, işlemin ilk dört dakikası içinde 0,5 ETH’yi BALD ile takas etti. Sekiz saat sonra, cüzdan adresleri BALD’larını toplam 554 ETH karşılığında ETH’ye dönüştürdü. Bu da mevcut fiyatlarla 1 milyon dolardan fazla bir değere denk geliyor.

BASED kısaltmasına sahip bir başka memecoin de son 20 saat içinde %1.000.000’un üzerinde artış göstererek inanılmaz bir yükselişe geçti.

Şu anda BASED, 1,39 milyar dolarlık tamamen seyreltilmiş piyasa değerine sahip ve bu da onu en azından kağıt üzerinde temel blok zinciri ağları Aave ve Optimism’den daha değerli kılıyor.

Memecoin’lerin riskleri ve herhangi bir içsel değeri bulunmaması nedeniyle kripto para yatırımcılarının çok dikkatli olması gerekiyor. Özellikle de piyasaya henüz sürülmemiş bir ağ içerisindeki memecoin’ler son derece risk barındırabilir. Şu anda Base ağının mainnet’i kullanıcılara açılmış değil. Base tarafından piyasaya sürülen resmi köprü ise yalnızca test ağına bağlı. Bununla birlikte manuel olarak resmi kontrat adresine gönderilen fonlar Base ağında kullanılabiliyor.

Henüz resmi bir köprü bulunmadığı için Base ağına gönderilen varlıklar hiçbir şekilde geri alınamıyor. Base ağının Ağustos ayında resmi olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Token Sniffer Nedir?

Curve Finance Saldırıya Uğradı! Son Durum Ne?