in

Base Ağı Olası Airdrop Etkinliği İçin Neler Yapılabilir?

Coinbase, Optimism iş birliği ile Ethereum Layer-2 ağı Base’i kısa süre önce duyurmuştu. Bu yazımızda, Base ağının olası airdrop etkinliği için neler yapmanız gerektiğini kaleme alacağız.

Optimism’in OP Stack’i ile geliştirilen Layer-2 ağı Base, 9 Ağustos tarihinde kullanıma sunulacak. Base, yeni ağ üzerinde uygulamaları test edebilmeleri için geliştiricilere Temmuz ayında açılmıştı. Şimdi ise Coinbase, kullanıcıların Ethereum’larını perşembe gününden itibaren Base ile köprüleyebileceklerini duyurdu. Peki olası airdrop etkinliği için neler yapmalıyız?

  • Belirtilen adrese gittikten sonra karşınıza açılan sayfanın sağ alt bölümünde “Mint” butonunu göreceksiniz. Bu butona tıklayarak MetaMask cüzdanınızı bağlamanız gerekiyor.

  • Cüzdanınız bağladınız ve karşınızda ne kadar NFT mint edeceğinizi soran bir ekran belirdi. Bu işlemi tamamlayabilmek için yeterli ETH’ye ihtiyacınız olacak. Bu ETH’leri talep etmek için “Coinbase Pay” yazan bölüme tıklayarak Coinbase hesabınızı açmalı ve ETH aktarmalısınız. Bu işlemi tamamladıktan sonra mint edeceğiniz NFT sayısını belirleyerek “Mint” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.
  • Bir diğer adım olarak onchainsummer üzerinden NFT mint edebilirsiniz. Bu işlem için “https://onchainsummer.xyz/“ adresine gitmelisiniz. Açılacak olan sayfada yer alan “Bridge And Mint For Free” butonuna tıklayarak NFT mint edebilirsiniz.

  • Bir diğer adım ise mintfun üzerinden NFT mint etmek olacak. Bu işlem için 5 dolar gibi bir fee ücreti talep edilecek. Bunun için cüzdanınızda 5 dolarlık bir fee ücreti olduğuna emin olmalısınız. Burada da işlemi gerçekleştirmek için ana sayfa üzerinde yer alan “Mint for 0.001 ETH” butonuna tıklamanız ve sonrasında karşınıza çıkan yönlendirmeleri takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Şimdi gelelim bir diğer adım olan Layer-3 görevlerini tamamlamaya. Bu adım için “https://layer3.xyz/quests/bridge-to-base-mainnet” linki üzerinden sayfaya yönlendirileceksiniz. Sayfa üzerinde sağ alt kısımda yer alan “Log in to Start” butonuna tıklayarak MetaMask cüzdanınızı bağlamalı ve ardından sayfa üzerinde yer alan görevleri yerine getirmelisiniz. 5 adımda gerçekleştirebileceğiniz bu görevler sonrasında diğer adıma geçebiliriz.

  • Son olarak Galxe üzerindeki görevleri tamamlamanız gerekiyor. Bu görevleri tamamlamak için “https://galxe.com/base/campaign/GC5K9U7xmp” adresine gitmelisiniz. Yine diğer görevlerde izlediğimiz adımlar gibi ilk önce cüzdanınızı bağlamalı ve ardından ana sayfa üzerinde yer alan görevleri tamamlamlısınız. Görevler içerisinde yer alan quiz’in cevabı ise “True” olacak. Bu görevleri de tamamladıktan sonra olası bir airdrop için hazır olmuş olacaksınız.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

kripto

2023 Yıl Ortası Kripto Para Piyasa İncelemesi

Telegram Botları Nedir?