içinde ,

İki Wall Street Devi, Elwood Technologies’e Yatırım Yaptı

Banka ve finans sektöründe faaliyet gösteren Barclays ve Goldman Sachs kripto yazılımı sağlayıcısı Elwood Technologies’e yatırım yaptı. Bu yatırım piyasa dengeleri göz önüne alındığında kriptoya olan güvenin devam ettiğini gösterdi.

Wall Street bankacılık devi olan iki banka, milyarder Mike Novogratz tarafından yönetilen New York merkezli bir kripto para yatırım şirketi olan Galaxy Digital’e katılmıştı. Barclays ve Goldman Sachs, 500 milyon dolarlık şirketin kurumsal yatırım çekebileceğini öngörerek Elwood Technologies’e yatırım yaptı. Risk sermayesi şirketleri Dawn Capital ile Alman Commerzbank da yatırıma katıldı.

Goldman Sachs’ın dijital varlık başkanı Matthew McDermott,

“Kripto para birimine yönelik kurumsal talep arttıkça, müşteri talebini karşılamak için piyasa varlığımızı ve yeteneklerimizi aktif olarak genişletiyoruz” açıklamasında bulundu.

Fintech şirketlerine, varlık yöneticilerine ve diğer kurumsal yatırımcılara hizmet veren Elwood, kripto sektörüne girmek isteyen finans kuruluşlarına yazılım satıyor. Elwood, finansmanın kısa vadeli getirilerden ziyade altyapıya odaklandığını söyleyerek Terra’nın piyasadaki başarısızlığını da değerlendirdi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Grayscale İlk Avrupa ETF’sini Başlattı!

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried: Bitcoin’in Ödeme Ağı Olarak Geleceği Yok