in , ,

Bankacılıkta DeFi Rüzgarı: EQIFI Bankacılık Sektörüne DeFi İşlevselliği Getiriyor

Kripto para sektörünün durmadan yoluna devam ederek büyüdüğüne hepimiz hemfikiriz, ancak yine de doldurulması gereken bazı boşluklar var. İnsanlar, dijital varlıklarının tam potansiyeline sınırlı erişimine alıştılar. Yıllardır insanlar yüksek ücretler, eki teknoloji, aşırı teminatlandırma, düşük likidite ve fonlarının büyümesini engelleyen birçok sorunu düşünüyor. EQIFI gibi birden fazla platform dijital finans sektörüne mükemmel işlevsellik getirmek üzere çalıştığı için, insanların bu tür sorunlardan kurtulması yakındır. EQIFI, güvenilir işlemler oluşturarak ve gerçek dünyada reklamcılığı teşvik ederek yeni standartlar belirleyen merkeziyetsiz bir protokoldür.

EQIFI, kitlelere gelişmiş finansal hizmetler sunmak için DeFi teknolojisinden yararlanmayı amaçlamakta. Geleneksel bankacılık sisteminde karşılaştığımız verimsiz yöntemler, eski fiyatlandırma modelleri, pahalı nakit işlemleri vb. gibi birçok sorunu göz önünde bulundurarak, her zamankinden daha iyi ve gelişmiş bir bankacılık sistemine ihtiyacımız olduğu bilinen bir gerçektir.

Eqifi

DeFi, mevcut bankacılık sisteminin tüm sınırlamalarının üstesinden gelebilecek ve sınırsız potansiyele sahip bir bankacılık sistemi sunma yeteneğine sahip. EQIFI, Ethereum, ERC-20 tokenleri, Stablecoinler vb. için borç alma, ödünç verme ve yatırım yapma gibi bu tür işlevselliği sağlamayı ve finansal hizmetler sağlamayı amaçlamaktadır. Buna ilaveten dijital alana fiat para birimlerini dahil etme ihtiyacını da dahil etme düşüncesindedir. Bu amaçla, EQIFI aşağıdakiler gibi çeşitli ürünler sunmayı hedeflemektedir:

EQIFI Sabit Oranlı Ürünler

EQIFI Sabit Oranlı Ürünler; gelecekte belirli bir tarihte takas edilir ve sabit faiz oranıyla havuzlanmış kredilerdir. Teminat olarak, kullanıcılar wBTC, ETH, Stablecoinler veya fiat para birimlerini (stabilcoinlere dönüştürülmüş) seçebilirler. Sabit faiz oranı, akıllı bir sözleşme kullanılarak algoritmik olarak belirlenir.

EQIFI Değişken Oranlı Ürünler

EQIFI Değişken Oranlı Ürünler; algoritmik hesaplamalar kullanılarak belirlenen dinamik faiz veya kredi oranlarını içermektedir. Sonuç olarak, pazar tüm ağdaki değişikliklere hızlı ve esnek bir şekilde tepki verebilir. Bu değişiklikler genellikle kullanıcı aktivitesindeki, talebindeki dalgalanmalardan veya artan borçlanmadan kaynaklanır. Talep arttıkça, aynı zamanda faiz oranları da yükselir ve daha fazla kredi vereni kendine çekebilir.

EQIFI Faiz Oranı Swapları

EQIFI Faiz Oranı Swapları; kullanıcıların gelecekteki bir faiz ödemesi akışını bir başkasıyla takas edebilecekleri bir tür DeFi vadeli sözleşme türüdür. Bu takas, anapara tutarının değeri üzerinden yapılır. Bu takas genellikle faiz oranlarındaki dalgalanmalardan yararlanmak için sabit oranlı bir faiz ile değişken bir oran arasındaki değişimi içerir. Bu şekilde kullanıcılar, getirilerini en üst düzeye çıkarmak için farklı ürünler arasında geçiş yapabilirler.

Getiri Toplayıcı/Pasif Gelir İmkanı (Yield Aggregator)

EQIFI Yield Aggregator/Pasif Gelir İmkanı; tüm harici getiri ürünlerini otomatik olarak toplayarak süreci daha hızlı ve kolay bir hale getirir. Bu ürün, kârı maksimize etmek için farklı likidite havuzları arasında otomatik olarak sermaye tahsis ederek hem deneyimli hem de yeni kullanıcılara yardımcı olabilir. Geleneksel finans dünyasının katılığı, kullanıcıların kârlarını maksimize ve realize etmesini zorlaştırmaktadır.

Eqifi

Bunun haricinde geleneksel sistem, eski teknolojiyi kullanır ve daha yüksek ücretler alarak optimalin altında kalır. Bununla birlikte, DeFi devreye girmeden önce hiçbir akıllı alternatif olmadığından, kullanıcılar mevcut finansal hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmak zorunda kaldılar. DeFi uygulamasıyla birlikte, blockchain teknolojisi etkili bir alternatif olduğunu kanıtlıyor. DeFi, kripto dünyasının finansal olanaklarında devrim yarattı. Bununla birlikte, teknoloji henüz emekleme aşamasında ve uygulama aşamasında hala sınırlıdır. Merkeziyetsiz finans dünyasına daha iyi uygulamalar ve ürünler getirmek için 7/24 çalışan EQIFI gibi platformlarla, gelecek biz kullanıcılar için daha umut verici görünüyor.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

kuantum, teknoloji

Kuantum Bilgisayarlar Ve PoW PoS İçin Barındırdığı Tehditler

Bitcoin

Bu Hafta Yükselişiyle Dikkat Çeken 4 Altcoin