içinde

Bankacılık Devi HSBC, The Sandbox ile Metaverse’e Giriyor

Dünyanın en büyük uluslararası bankacılık ve finansal hizmet sağlayıcılarından biri olan HSBC, metaverse’e giren ilk küresel banka olmak için The Sandbox ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Yakın zamana kadar kripto para birimi endüstrisine olumlu söz ve yaklaşımı olmayan bir İngiliz bankacılık kuruluşu olan HSBC, metaverse’e girmek için The Sandbox ile işbirliği yapacak.

HSBC 31 Aralık 2021 itibariyle 2,958 milyar ABD Doları değerindeki varlıkları ile, dünyanın en büyük bankacılık ve finansal hizmetler kuruluşlarından biridir.

The Sandbox ve HSBC arasındaki ortaklık, küresel finansal hizmetler sağlayıcısının, spor, e-spor ve oyun meraklılarıyla etkileşim kurmak ve onlarla bağlantı kurmak için geliştirilecek The Sandbox metaverse’de sanal gayrimenkul olan bir LAND arsasını satın almasını sağlayacak. Yani HSBC, metaverse’de LAND şeklinde sanal gayrimenkul satın alacak.

HSBC

HSBC Asya-Pasifik Pazarlama Müdürü Suresh Balaji şunları söyledi:

“Metaverse, insanların artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve genişletilmiş gerçeklik gibi sürükleyici teknolojileri kullanarak İnternet’in yeni nesli Web3’ü nasıl deneyimleyeceğidir. HSBC’de, mevcut ve gelecekteki müşterilerimiz ve hizmet verdiğimiz topluluklar için bir fırsatlar dünyası açarak, gelişmekte olan platformlar aracılığıyla yeni deneyimler yaratma konusunda büyük bir potansiyel görüyoruz. The Sandbox ile ortaklığımız sayesinde metaverse’e adım atıyoruz, yeni ve mevcut müşteriler için yenilikçi marka deneyimleri yaratmamıza izin veriyoruz. Eğitici, kapsayıcı ve erişilebilir deneyimler yaratmak için spor ortaklarımız, marka elçilerimiz ve Animoca Markalarıyla birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz.”

HSBC’nin sanal arsadaki gelişiminin detayları açıklanmadı. Açıklamayla birlikte yayınlanan tanıtım amaçlı bir GIF, sanal bir su kütlesinin yanında bir HSBC stadyumu gösteriyor.

The Sandbox’ın COO’su ve Kurucu Ortağı Sebastien Borget şunları söyledi:

“HSBC gibi büyük, güvenilir kurumların The Sandbox açık metaverse’e katıldığını ve eğlence, oyun ve kullanıcı tarafından oluşturulan içerik aracılığıyla kullanıcılarla bağlantı kurarak Web3 kültürünü benimsediğini görmekten memnuniyet duyuyoruz. Bunun, bu yeni ekosistemde marka deneyimlerini ve katılımı yönlendiren kurumlar tarafından Web3’ün ve metaverse’nin daha geniş bir şekilde benimsenmesinin başlangıcı olduğuna inanıyoruz.”

HSBC’nin geçmişte kripto para birimi alanını oldukça eleştirdiğini belirtmekte fayda var. Geçen yıl Ocak ayında, bankacılık kuruluşu İngiltere sakinlerinin borsalardan banka hesaplarına para aktarmalarını engelledi.

Sadece birkaç ay sonra, bankanın CEO’su Noel Quinn, kurumun “Bitcoin ile ilgilenmediğini” söyledi. Ancak banka, 2021 yılının sonlarında Consensys için 200 milyon dolar değerinde bir finansman turuna katıldı. Ek olarak, forex işlemlerinde blokzinciri kullanmak için Wells Fargo ile ortaklık kurdu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonometri bölümü öğrencisi. KoinSaati İçerik Editörü

Visa, Yeni Üniversite Mezunları Arıyor

American Express, NFT ve Metaverse Dünyasına Girdi