in , ,

Bank of America’dan Ethereum Uyarısı

Bank of America stratejisti, yatırımcıların Merge sonrası sürecini yorumladı. Süreçte yatırımcıların yükseltmelere yönelik “bekle ve gör” yaklaşımında olduğunu belirtti. Bununla birlikte Merge’e yakın bir süreçte Ethereum üzerinde daha yüksek satış baskısı olabileceğinin altını çizdi.

Konu ile ilgili olarak analistin yaptığı açıklamaya göre BSC, Tron, Avalanche ve Solana gibi zincirlerde değişimin olabileceğini vurguladı. Bu değişim, Ethereum’un giderek artan bir grafikle pazar payını yakalaması yönünde. Bununla birlikte, Bitcoin son 3 günde yaşanan artışla birlikte 20.000 doların altında işlem görmüştü. Ethereum, Fed Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarıyla körüklenirken geçtiğimiz haftayı %9’un üzerinde bir düşüşle kapattı.

Bitcoin bugün yaklaşık %1,5 oranında artsa da 20.000 doların üzerindeki ticareti geri döndürmeye yönelik savaş veriyor. Konuya yönelik analist, satın alma ivmesi azaldığındaki “belirsizliğin” altını çizdi. Bununla ilgili şunları ekledi:

Bizim yaklaşımımız, ılımlı olan resesyonla ilgili risklerin büyük olasılıkla iskonto edildiği yönünde. Fakat sert bir resesyon potansiyeli (makro meslektaşlarımız S&P EPS’nin 2023’te düşmesini bekliyor ve %8,5 enflasyondan bahsediliyor) başka bir riskli varlık düzeltmesiyle sonuçlanabilmekte.

Analist, BTC net çıkışlarının son 2 haftada önceki 3 haftaya kıyasla büyük ölçüde hızlandığını vurguladı. Arz sıkı olmaya devam etmekte ve sürekli döviz net çıkışları, yatırımcıların hold etmeye devam ettiğini göstermekte. Bununla birlikte ETH’nin, art arda 3. haftasında yavaşlayan döviz net çıkışlarını gördüğünü ekledi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Emine Akbayır tarafından yazıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümü mezunu.

Ağustos Ayında Öne Çıkan Yüksek Potansiyelli Kripto Para Projeleri

HOPR Kurucusu Rik HOPR Hakkında Lupo’nun Sorularını Cevapladı!