in

Bank of America Bitcoin Vadeli İşlem Ticaretini Onayladı

Amerika’nın en büyük bankacılık kuruluşlarından biri olan Bank of America, Bitcoin eleştirileriyle Bitcoin’i yıllarca ezdikten sonra 180 derece dönüşünü tamamlamış görünüyor. Kurumun BTC vadeli işlemlerinin ticaretini onayladığı iddia ediliyor.

Konuya aşina olan iki kaynağa atıfta bulunan CoinDesk, Wall Street devinin bazı müşterilerinin BTC vadeli işlemleri yapmasına olanak sağlayacağını bildirdi.

Bitcoin

Kaynaklardan biri daha da ileri giderek, bazı müşterilerin CME vadeli işlemlerini kullanacak olan BofA platformu aracılığıyla birincil kriptopara birimiyle etkileşime başlamış olabileceğini belirtti.

Bu gelişme, dev bankacılık kuruluşunun kriptopara birimi endüstrisine odaklanan özel bir araştırma ekibi kurduğunu söyleyen başka bir rapordan sadece bir hafta sonra geldi.

Bankanın geçmişte Bitcoin’in en sesli eleştirenler arasında yer aldığını belirtmekte fayda var. Bu yılın başlarında, BTC’nin “çok değişken ve pratik olmadığı” için bir değer saklama aracı olarak başarısız olduğunu iddia ettiği bir makale yayınladı.

Kriptopara, Bitcoin

Birkaç yıl önce, Bank of America, müşterilerin BTC ile ilgili herhangi bir yatırım seçeneğiyle işlem yapmasını ve işlem yapmasını engellemişti.

CoinDesk’in raporunun yayınlanmasından kısa bir süre sonra, Bitcoin fiyatı aniden 1.000 $ arttı – gün içi en düşük 31.000 $ ‘dan 32.000 $’ a yükseldi.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Tether

Japonya, Stablecoin İçin Daha Katı Kurallar Uygulayacak

Fed Başkanı Jerome Powell: ‘Dijital ABD Para Biriminiz Olsaydı Kriptoparalara İhtiyacınız Olmayacaktı’