in

Bank of America Analistleri Kripto Kışı Beklemiyor

Merkezi; Charlotte, Kuzey Karolina’da yer alan, bankacılık ve finansal hizmetler alanında işlem yürüten Bank of America, kullanıcı benimseme düzeyi ve geliştirme faaliyetlerindeki büyüme göz önüne alındığında yeni bir “kripto kışı” beklemiyor.

Raporda yer alan notlara göre; kripto kışı gelmese de kripto piyasasının yukarı yönlü hareket etmesi, Fed’in sıkılaştırma politikası ve makro rüzgarları ile önümüzdeki altı ay boyunca sınırlı olacaktır.

Bank of America’nın Alkesh Shah liderliğindeki analistlerinin 25 Şubat’ta yayınladığı “Digital Assets: In the Flow (Dijital Varlıklar: Akışta)” başlıklı bir notta, piyasadaki kişisel ve borsa tabanlı cüzdanlar arasındaki kripto para akış analizinin, piyasa yönündeki belirsizliği gösterdiği belirtildi.

Raporda; ABD Federal Rezervi tarafından yapılan sıkılaştırma politikası ve karşı makroekonomik rüzgarların önümüzdeki altı ay içerisinde kripto para birimlerinin yukarı yönlü hareketini sınırlayabileceği belirtildi. Bununla birlikte; Alkesh Shah liderliğindeki Bank of America analistleri 25 Şubat Cuma günü yayınlanan notta; kullanıcının benimseme düzeyi ve geliştirme faaliyetlerindeki büyüme göz önüne alındığında bunun bir “kripto kışı” olmayacağını söylediler.

Bank of America, borsalardaki Bitcoin (BTC) çıkışlarının dip seviyeden yapılan satın alım işlemlerini azalttığını söyledi. Ayrıca; banka, borsalardaki Ethereum (ETH) girişlerinin ise en popüler ikinci kripto para birimi ve piyasa değerine göre en büyük altcoin olan Ethereum için fiyat dalgalanmalarının bir süre daha devam edeceğini gösterdiğini söyledi.

Bank of America tarafından yayınlanan bu raporda; piyasa değerine göre ilk üç stablecoin‘in borsa girişlerinin üst üste iki haftadır önemli ölçüde yavaşladığına ve geçen hafta borsalara yapılan stablecoin girişlerinin önceki haftaya göre %99 düşüşle 517.000 $’a gerilediğine değinildi. Analistlerin söylediğine göre; yatırımcılar, bu mevcut makroekonomik ortamda herhangi bir adım atmdan beklemeyi seçebilir.

Bankaya göre, ortada herhangi bir kripto kışı ihtimali olmasa bile potansiyel bir ekonomik durgunluk ile ilgili endişeler ortadan kalkana kadar kripto piyasasının toparlanması zaman alacak.

Kaynak

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

 

kripto

Rusya Kriptoya Dönecek mi?

Ukrayna: Kripto Para Bağışları 10 Milyon Doları Aştı