in

Balina Cüzdanları Nasıl İzlenir?

XRP, BTC

Kripto balinaları, belirli bir kripto para birimine çok sayıda sahip olan kişi ya da kuruluşlara verilen bir isimdir. Bu yazımızda, balina cüzdanlarının nasıl takip edileceğini kaleme alacağız.

Blok zinciri teknolojisinin şeffaf yapısı sayesinde kripto balinalarını takip etmemiz mümkün. Balinaların faaliyetlerini izlemenin birden fazla yolu bulunuyor. Bunları; bilinen balina adreslerini, emir defterlerini, piyasa değerindeki ani değişiklikleri ve kripto borsalarındaki işlemleri izlemek olarak sınıflandırabiliriz.

Bununla birlikte, kripto balinalarını takip etmek için, yatırımcıları başarılı balina alım satımı hakkında bilgilendiren, genellikle gönderenin ve alıcının cüzdanları ve miktarı hakkında bilgiler içeren ücretsiz hizmetler yer alıyor.

Bu hizmetlerden en popüler olanı ise Twitter (X) üzerinde yer alan @whale_alert. Whale Alert, büyük blok zincirlerinde büyük balina işlemlerini takip eden ve aynı zamanda bilinen cüzdan adreslerini etiketleyen uyarı ve izleme hizmeti sunan bir bottur.

Uzun süreler hareket etmeyen ancak çok sayıda varlığa sahip olan balinaları izlemek için ise blok zincir tarayıcılarını tercih edebilirsiniz. Ethereum için bir blok zincir tarayıcısı olan Etherscan’i kullanıyorsanız, belirli bir adrese giden ve bu adresten yapılan işlemleri izlemek için uyarlar almak adına sitede yer alan izleme listelerini kullanabilirsiniz.

Kripto balinalarını takip etmenin yanı sıra borsaların cüzdanlarını ve bu cüzdanlardaki alım satım miktarını da görebileceğiniz bir site de bulunuyor. Coincarp adıyla hizmet veren bu site üzerinde, herhangi bir borsayı ve kripto para birimini seçerek o borsada yapılan işlemleri gözlemleyebilirsiniz.

Balinalar, belirli bir varlıktaki birikimlerinin büyük bir bölümünü satmaya başlarsa yatırımcıların güveni sarsılabilir. Bu da varlığın fiyatı üzerinde aşağı yönlü daha büyük baskı yaratabilir. Bunun tam tersi olarak balinalar bir varlığın fiyatını yükseltebilir ve yatırımcıların duyarlılığını daha fazla yükseliş bekleme yönüne çekebilir. İşte bu yüzden, kripto balinalarını izlemek alım satım faaliyetlerinden daha önce haberdar olmanızı ve ona göre adımlar atmanızı sağlar.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

CheersLand’in Yaklaşan MOMO IDO Duyurusu

Bu Haftanın Artan 10 Coin’i