in ,

Backstage (BKS) Nedir?

Backstage, BKS Coin ve NFT’lerle etkinlik finansmanına öncülük eden, güvenilir bir topluluk ve teknolojilerle desteklenerek etkinlik endüstrisindeki kripto devrimi yaratan bir projedir.

Backstage, BKS token’ı ve blockchain ekosistemi sayesinde organizasyon ve eğlence sektörlerinin sık karşılaştığı sorunları çözmeyi amaçlıyor. Backstage, finansman ve ödemelerden NFT biletleme ve pazar yerlerine kadar etkinlik endüstrisini daha sürdürülebilir, karlı ve adil bir geleceğe taşımayı hedefliyor. Etkinlik endüstrisini blockchain ekosisteminin yarattığı verimlilikte bir araya getirerek etkinlik endüstrisini 21. yüzyılın ötesine götürüyor.

COVID-19 sürecinde birçok şirketin yaşadığı finansmana zararı göz önüne alındığında Backstage, oldukça geçerli ve geleceği parlak bir çözüm olarak değerlendirilebilir. BKS, sanatçılar, etkinlik mekanları, girişimciler vb. için yeni nesil, iyi bir finansman aracı olabilir.

Backstage gibi şeffaf, güvenilir ve blockchain verimliliğini üst düzeyde kullanan yeni nesil bir finansman sistemi, birçok yatırımcının ve şirket için idealdir. Backstage sayesinde çeşitli festival organizasyonları veya sanatçılar finansman için bankalara gitmek yerine etkinlikleri başlatmak için BKS token’ları kullanabilir.

NFT teknolojisinden yararlanan Backstage, sahte biletlemeyi de ortadan kaldırmak istiyor. Her NFT benzersizdir, değiştirilemez ve tıpkı parmak izleri gibi doğrulanabilir. Backstage, bu özelliği etkin bir şekilde kullanarak sahte biletlerin ortaya çıkmasını imkansız hale getiriyor. Ayrıca; etkinlik endüstrisi, Backstage sayesinde bilet fiyatından önemli ölçüde ücret talep eden bilet sağlayıcılarına güvenmek yerine Backstage NFT platformunu biletleme süreçlerine entegre edebilir.

Backstage blockchain’inde gerçek dünyadaki her etkinlik düzenlenebilir. Örneğin; metaverse’de sanal bir konferans verilebilir ya da Miami’de bir müzik festivali düzenlenebilir. Etkinlik katılımcıları, BKS token’larını gittikleri her yerde kullanabilirler. Bu aktivitelerin hepsi tek bir dijital platformda gerçekleştiği için de farklı para birimleri veya ödeme sistemleri hakkındaki endişeler ortadan kalkar.

Backstage, organizasyon sektörü için insanları katkılarına göre ödüllendiren yeni bir model oluşturuyor. Backstage’in blockchain ekosistemi ve NFT pazar yeri sayesinde müzisyenler, sanatçılar ve komedyenler gibi yaratıcılar çalışmaları için adil bir şekilde ödüllendirilebilir. Backstage NFT Platformu, içerik oluşturucuların içeriklerini ve prodüksiyonlarını NFT’ler olarak ölümsüzleştirmelerini sağlar. Bu şekilde, müzisyenler, yapımcılar, ilgilendikleri herhangi bir içeriğin yaratıcıları, etkinlik ekosistemindeki yeteneklerinden hızlı bir şekilde para kazanabilirler.

Metaverse Etkinlikleri

BKS Metaverse, stadyumlardan konserlere kadar birçok farklı etkinlik mekanına evrensel erişim sağlar. Kullanıcılar BKS Metaverse sayesinde karma etkinliklere ev sahipliği yaparak dünyaca ünlü sanatçılarla tanışabilir, ekiplerini takip edebilir ve çok daha fazlasını yapabilir.

NFT Biletleme

Ürün ve etkinlik içi satışları arttırmak için tasarlanmış eşsiz NFT biletleri; bilet alan kişilere birçok ayrıcalık sunarken Sadakat NFT’leri ise gelir elde etmeyi sağlar. Backstage’nin NFT biletleri, sanatçılar ve mekanlar için bir satış kanalı görevi görür.

Backstage’nin eşsiz NFT biletleri, daha düşük ücretler ve daha iyi marjların yanı sıra, mekanların ve sanatçıların hayranlarla bağlantı kurması için yeni bir yol sunar.

Backstage Marketplace

Bilet satışlarından reklam siparişlerine kadar etkinlik endüstrisindeki tüm ekonomik faaliyetlerin gerçekleştiği yerdir. Organizasyon sektöründeki herkesin uğrak noktası olan BKS Marketplace, bilet satışlarını, NFT indirimlerini, reklam fırsatlarını ve daha fazlasını listeler.

The STAGE: The STAGE, BKS Marketplace’teki tüm tarafları bir araya getirerek albüm çıkışlarını, NFT bilet satışlarını ve hatta ağ oluşturma ve anlaşma yapmayı mümkün kılar.

Backstage Launchpad’i

Backstage’nin launchpad’i, organizasyon sektörü için güvenli ve yeni nesil bir finansman toplama platformu; etkinlik organizatörleri, mekanlar, turlar ve yatırımcılar için bir buluşma yeridir. Çeşitli etkinlik organizatörleri, mekanlar ve yatırımcılar Backstage launchpad’inde bir araya gelebilir.

BiKoS Wallet

BiKoS Wallet sayesinde kripto dünyasını günlük iş operasyonlarına sorunsuz ve güvenli bir şekilde entegre ederek BKS token’ları alıp satabilir ve BKS NFT’lerini mint ederek depolayabilirsiniz. BiKoS Wallet, kripto para dünyasını sorunsuz bir şekilde kabul eden, para birimlerini takas eden, faturaları ödeyen ve daha fazlasını sunan ilk kripto cüzdanı olma özelliğine sahiptir.

Point of Sale Sistemi: Backstage’nin Proof of Sale (PoS) sistemi, işletmelerin her zaman, her yerde kripto para kabul etmelerine ve BKS token’lar sayesinde hızlı bir şekilde likidite elde etmelerine olanak tanır.

Tokenomik Yapı

BKS Staking

Backstage’nin stake modeli, kendi ekosisteminin likiditeyi korumasına yardımcı olan token sahiplerini ödüllendirir. Ödülleri dağıtmak için ücretleri ve diğer faaliyetlerden elde edilen şirket gelirini kullanılır.

BKS Burn

Mekanlar BKS token’larını kabul ettiğinde, bu token’ların bir kısmı akıllı bir sözleşmede kilitlenecek ve daha sonra ekosistemi desteklemek için yakılacak veya kullanılacaktır.

BKS Geri Alımı (Buyback)

Her mekanın, ortak likiditesini desteklemek ve token satın alma baskısı oluşturmak için bir BKS stake ve geri alım sözleşmesi vardır. Backstage, büyük geri alımlarla sonuçlanacak milyonlarca gelir taahhütüne sahiptir.

BKS Yardımcı Token Programı

Backstage’nin token’ı BKS şu alanlarda kullanılabilir:

 • NFT Satışları
 • Reklam Ödemeleri – Eklentiler ve Yeniden Satışlarla NFT Bilet Satışları
 • Toplu Bilet Alımları
 • Launchpad’de Gerçeklecek Etkinlik İçin Finansman Sağlama
 • Backstage Geri Alımı (Buyback) ile Etkinlik Satın Almaları
 • Ağ Oluşturma ve Anlaşmalar için The STAGE Topluluğuna Erişim – Verimli İşlemler ve Maksimum Likidite için BKS Kripto Cüzdanı

Backstage Ekosistemindeki Bazı Sanatçılar

 • Martin Garrix
 • Sting
 • Guti
 • Kiss
 • BANKSY & Warhol
 • Sandy Rivera
 • Sister Sledge
 • Zucchero
 • Gorillaz
 • Burak Yeter
 • ARTBAT
 • Takashi Murakami
 • Peggy Gou
 • Placido Domingo
 • Andrea Bocelli
 • José Carreras

Backstage IDO’su

Backstage, şimdiden yüzlerce gece kulübüne, konser salonuna, festivale ve spor takımlarına blockchain, NFT biletleme, kripto ödemeleri ve metaverse teknolojisi ile güç sağlayarak eğlence endüstrisine kripto devrimini getiriyor.

Backstage IDO’su, yakın zamanda Ground Zero’nun GO2Launch platformunda gerçekleştirilecek.
Backstage, yaklaşan IDO’yu kutlamak ve erken destekçilerimizi ödüllendirmek için Ground Zero, Backstage IDO Pass Whitelist Yarışması’na ev sahipliği yapıyor. Detaylar şu şekilde:

Whitelist Spot Kazananlarının Sayısı: 144

Tahsis (Allocation) Tutarı

 • 44 kişi 500 $ tahsis alır.
 • 60 kişi 300 $ tahsis alır.
 • 40 kişi 250 $ tahsis alır.

Bu, Whitelist’teki spot kazananlar için toplam 50.000 ABD doları tutarında bir tahsis tutarıdır.

Backstage IDO Pass Whitelist Yarışması’na katılmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Backstage IDO Pass Whitelist Yarışması hakkında nasıl katılınır, ödül havuzu ve tamamlanacak görevler gibi daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yarışma tarihleri: 26 Mayıs – 8 Haziran 2022
Whitelist Spot Kazananlarının Sayısı: 144

Tahsis Tutarı

 • 44 kişi 500 $ tahsis alır.
 • 60 kişi 300 $ tahsis alır.
 • 40 kişi 250 $ tahsis alır.

Bu, Whitelist kazananları için toplam 50.000 ABD doları tutarında bir tahsis miktarıdır

GO2Launch’taki Backstage IDO’su için Whitelist’e katılmak ve garantili tahsis kazanmak için aşağıdaki görevleri tamamlamanız gerekir:

 1. BSC (BEP20) Cüzdan Adresinizi ekleyin: 5 puan
 2. Backstage Twitter hesabını takip edin: 15 puan
 3. Ground Zero Twitter hesabını takip edin: 15 puan
 4. Backstage Telegram grubuna katılın: 15 puan
 5. Ground Zero — The Source Telegram grubuna katılın: 15 puan
 6. Ground Zero Competition tweet’ini retweet’leyin: 15 puan
 7. Backstage Backstage Competition tweet’ini retweet’leyin: 15 puan
 8. #BackstageGO2Launch tag’i ile tweet’leyerek ve 3 srkadaşınızı etiketleyin: 15 puan
 9. Backstage Duyuru kanalına katılın: 10 puan
 10. Ground Zero Duyuru kanalına katılın: 10 puan
 11. Backstage Instagram hesabını takip edin: 10 puan

Yarışma bağlantısına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için Telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Kripto Piyasası Toparlanacak mı?

ECB, Kriptonun Riskleriyle İlgili Uyarılarda Bulundu