in ,

Aztec Connect Testnet V1 ile Nasıl Etkileşime Girilir?

Testnet

1 Şubat 2020 tarihinde Ethereum blok zincirinde resmi olarak başlatılan gizlilik ağı Aztec, zCash tabanlı bir teknoloji kullanır. Ölçeklenebilir kapalılık protokolü Aztec Network, aynı zamanda bir Layer-2 protokolüdür. 

Hala devam eden testnet’ler arasında yer alan Aztec Connect Testnet V1 ile nasıl etkileşime girilir sizler için derledik. 

  • İlk adım olarak MetaMask’i veya başka bir Ethereum cüzdanını Testnet’e bağlayın. MetaMask’te, “ağ ekle” ve ardından “manuel olarak bir ağ ekle” butonuna tıklayın. 

  • İkici adım olarak Aztec Testnet ağı ayrıntılarını girin. Ağ Adı: Aztec Testnet RPC. Zincir Kimliği ise: 677868 Para birimi Simgesi ise ETH olacak. 

  • Gelelim bir sonraki adımımıza. Ağ ayrıntılarını ekledikten sonra faucet üzerinden test etmek için testnet tokenlerini talep edebilirsiniz. Bunun için öncelikle Discord üzerinde oturum açıp Aztec Network topluluğuna katılmalısınız. Sonrasında ise hem DAI hem de ETH test tokenlerinizi talep edebilirsiniz. Faucet her iki saatte bir 10 ETH ve 500 DAI veriyor. “https://aztec-connect-testnet-faucet.aztec.network/“ bu link üzerinden faucet’a erişebilirsiniz. 
  • Eğer bir geliştirici iseniz Aztec üzerinde test etmeye başlamanın iki farklı yolu vardır. TypeScript SDK’yı kullanarak, giziliğin etkinleştirildiği kullanıcıya yönelik bir uygulama oluşturabilirsiniz. Bir diğeri ise Aztec’in toplamasını Ethereum akıllı sözleşmelerine bağlayan bir Aztec Connect köprüsü oluşturabilirsiniz. 
  • İster SDK ister yalnızca bir Connect köprüsü oluşturmaya karar verin, testnet ve faucet, programınızı test etmenize yardımcı olacaktır. 

SDK’nın nasıl çalıştığını öğrenmenize yardımcı olacak bir dökümanı Aztec Network kendi resmi web sitesi üzerinden kullanıcıları ile paylaştı. “https://docs.aztec.network/developers/cli” bu link üzerinden SDK’nın nasıl çalıştığını öğrenebilirsiniz. 

SDK’yı kurmanıza ve çalıştırmanıza yardımcı olacak SDK kurulum sayfasına ise bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.“https://docs.aztec.network/sdk/usage/setup 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Aptos (APT) Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?

Oasis Network’te Uygulama Geliştirmek için 5 Neden