Az Alkmaar Futbol Kulübü Bitcoin (BTC) İle Ödeme Alacak

Bitcoin

Daha çok Az Alkmaar olarak bilinen Hollandalı profesyonel futbol kulübü Alkmaar Zaanstreek, kriptopara ticaret platformu Bitcoin Meester ile stratejik bir ortaklığa girdikten sonra Bitcoin’i kabul etmeye hazırlanıyor.

Ekip, bu haberi 1 Temmuz’da yaptığı bir duyuru ile açıkladı ve bu ortaklığın Bitcoin Meester’ın resmi sponsoru olacağını belirtti. Anlaşmanın bir parçası olarak Az Alkmaar, BTC‘deki bazı sponsorluk fonlarını kabul etmek zorunda kalacak. Duyuruya göre SPORTFIVE, Az Alkmaar ve Bitcoin Meester’ı birbirine bağlayarak bu anlaşmayı kolaylaştırdı. Anlaşma dört yıl sürecek ve 2024 yılının ortalarına doğru sona erecek ve her iki taraf da bu öncü hareketi anmak için AFAS Stadyumu’nda bir sözleşme imzaladı.

İddiaya göre, bu ortaklık Hollanda’da türünün ilk örneği ve futbol taraftarları kriptopara sektörüne çekilmeye çalışılıyor. Az Alkmaar, BTC’nin potansiyeline inandığı için aldığı BTC’yi bilançosunda tutma sözü verdi. Bu ortaklık hakkında yorum yapan Bitcoin Meester CEO’su Mitchell Zandwijken, şirketin son birkaç yılda önemli ölçüde büyümesine rağmen, bu gelişmenin daha da genişlemesine yardımcı olacağını söyledi. Bitcoin Meester’in sayısız hayranı nedeniyle futbol endüstrisini ve bir bütün olarak spor sektörünü izlediğini açıklamaya devam etti. Ona göre, Az Alkmaar ile olan bu ortaklık, şirketin müşteri tabanını genişletmeye yönelik daha geniş stratejisinin bir parçası.

Futbol Dünyasında Kriptopara Benimsenmesi Giderek Artıyor

Az Alkmaar’ın Ticari Direktörü Michael Koster, kriptopara piyasasının son birkaç yılda geniş bir kullanıcı tabanını çekmesinin ardından iyi performans gösterdiğini ifade etti. Yeni benimseyenlerin bazıları sektörün nasıl çalıştığına aşina olmadığı için pazardaki rehberliğin kilit önem taşıdığını da sözlerine ekledi. Ancak, kriptopara ile uğraşmaya karar veren futbol taraftarlarının Bitcoin Meester’da sorumlu bir rehber bulacağına inanıyor. Koster’a göre, yeni kullanıcılar için güvenli bir ortam yaratmak, kriptopara birimlerinin toplu olarak benimsenmesine yol açan bir kapı açıyor.

Bu haber futbol endüstrisi olarak kriptopara birimlerine giderek daha fazla dahil olmaya devam ediyor. Az Alkmaar’dan önce, S.L Benfica, UTRUST ile bir ortaklık yoluyla ürünleri için ödeme olarak kripto para kabul eden ilk Avrupa futbol kulübü oldu. O sırada ekip BTC, ETH ve UTRUST tokenini (UTK) kabul etti. Kriptoparaları kabul etmenin yanı sıra, Manchester City ve AC Milan da dahil olmak üzere birçok futbol kulübü, taraftar katılımını artırmak için fan tokenleri benimsedi.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

kriptopara

İngiltere’deki Bir Yardım Kuruluşu Kriptopara Bağışlarında Rekor Kırdı

Bitcoin

Bitcoin Düşüş Yaşayabilir : Grayscale’in GBTC’si İki Hafta İçinde Açılıyor