in , ,

Ayın Önemli Airdrop’ları

NFT drop

Ayı piyasasında yapılacak en akıllıca hareketlerden biri de kesinleşen veya gerçekleşme ihtimali olan airdrop’ları takip etmektir. Bugün ayın önemli airdrop’larını derledik. 

Kısaca airdrop, kripto girişimleri tarafından bir projeyi ve projenin token’larını tanıtmak için kullanılan bir pazarlama stratejisidir. Buna göre projenin yerel kripto para, mevcut veya potansiyel kullanıcıya belirli görevlerin yerine getirilmesi karşılığında ücretsiz olarak dağıtılır.

Hatırlanacağı üzere Layer-1 projeleri arasında aldığı yatırımlar ile öne çıkan proje Aptos, testnet’e katılıp node kuran ve işlem yapan kullanıcılarına “Airdrop” dağıtılacağını duyurmuş ve geçen hafta dağıtımı gerçekleştirmeye başlamıştı.

Piyasanın durumu göz önüne alındığında, gerçekleşen airdrop heyecan yaratmakla birlikte dikkatleri diğer airdrop potansiyeli olan projelere çevirdi. Peki bunlar hangileri?

Sui, developer’ların Web3’te deneyimler oluşturmasını sağlamak için sıfırdan tasarlanmış ilk izinsiz Layer-1 blockchain’dir. Sui, düşük maliyet ve hızı ile çok çeşitli uygulama geliştirmeyi desteklemek için yatay olarak ölçeklenebilir. Airdrop’a katılmak için yapmanız gerekenler ise şu şekilde;

Sui, Rust’ta yazılmıştır ve Move programlama dilinde yazılmış akıllı sözleşmeleri destekler. Move programları, bu varlıklar üzerinde bunların oluşturulması için özel kurallar, bu varlıkların yeni sahiplere devri ve varlıkları değiştiren işlemler dahil olmak üzere işlemleri tanımlar.

Sui’nin Öne Çıkan Özellikleri

  • Eşsiz ölçeklenebilirlik, anında çözüm.
  • Ana geliştiricilerin erişebileceği güvenli bir akıllı sözleşme dili.
  • Zengin ve birleştirilebilir on-chain varlıkları tanımlama yeteneği.
  • Web3 uygulamaları için daha iyi kullanıcı deneyimi.
  • Narwhal ve Tusk DAG tabanlı mempool ve verimli Bizans Hata Toleranslı (BFT) konsensüs mekanizması.

 

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Binance

Osmosis (OSMO) Binance’te Listeleniyor: Osmosis (OSMO) Nedir?

Binance, Elon Musk

Twitter, NFT Entegrasyonu Getirecek!