in ,

AXS’ın Yükselişiyle NFT Projeleri Hype’ı Yaşanıyor

Axie Infinity dün yeni bir ATH noktasına ulaştı. Axie Infinity, kısmen oyuncularının sahip olduğu ve işlettiği blokzinciri tabanlı bir NFT ticaret ve savaş oyunudur. Pokemon ve Tamagotchi gibi popüler oyunlardan ilham alan Axie Infinity, oyuncuların Axies olarak bilinen token tabanlı yaratıkları toplamasına, üremesine, yükseltmesine, savaşmasına ve takas etmesine olanak tanır.

Axie Infinity geçtiğimiz günlerde Kucoin listelemesi de almıştı. NFT’lerin oyun sektörüyle entegre olması hem yatırımcıların hem de kullanıcıların oldukça ilgisini çekiyor. Öyle ki Axie Infinity’den birçok oyun ve NFT projesi de hem fenomenler hem de küçük yatırımcılar arasında sıklıkla konuşulmaya başladı. Bu yazımızda bazı NFT-oyun projelerinden bahsedeceğiz.

Alien Worlds (TLM)

Bir oyun ve NFT projesi olan Alien Worlds’te rakipler merkeziyetsiz otonom kuruluşları (Gezegen DAO’lar) kontrol etmek ve ek oyunlara erişim elde etmek için Trilium (TLM) almaya teşvik edilirler. Her oyuncu kendi stratejisine göre NFT’leri satın alırlar. Bu NFT’ler oyun içi savaşlarda, görevlerde veya TLM madenciliğinde kullanılırlar.

Sandbox (SAND)

2011 yılında Pixowl tarafından başlatılan The Sandbox, kullanıcıların bir oyun biçiminde dijital varlıklar oluşturmasına, inşa etmesine, satın almasına ve satmasına olanak tanıyan blokzinciri tabanlı bir sanal dünyadır. Sandbox, merkeziyetsiz otonom organizasyonların (DAO) ve NFT’lerin güçlerini birleştirerek, gelişen bir oyun topluluğu için merkeziyetsiz bir platform oluşturur.

Enjin Coin (ENJ)

Enjin Coin, birbirine bağlı, blokzinciri tabanlı oyun ürünleri ekosistemi sağlayan bir şirket olan Enjin’in bir projesidir. Enjin’in amiral gemisi teklifi, kullanıcıların web siteleri ve klanlar oluşturabilecekleri, sohbet edebilecekleri ve sanal eşya mağazalarına ev sahipliği yapabilecekleri bir sosyal oyun platformu olan Enjin Network’tür.

Decentraland (MANA)

Decentraland (MANA), kendisini, kullanıcıların içerik ve uygulamalar oluşturmasına, deneyimlemesine ve bunlardan para kazanmasına olanak tanıyan, Ethereum blokzinciri tarafından desteklenen bir sanal gerçeklik platformu olarak tanımlıyor. Bu sanal dünyada, kullanıcılar daha sonra gezinebilecekleri, üzerine inşa edebilecekleri ve para kazanabilecekleri araziler satın alırlar.

Mist (MIST)

Mist, Binance Smart Chain (BSC) üzerindeki bir NFT açık dünya rol yapma oyunu ekosistemidir. Kullanıcılara herhangi bir aracı olmadan oyun içi varlıkları kolayca değiştirme olanağı sunar. Geliştiriciler, sırayla, yeni kullanıcıları çekebilir ve oyun öğelerinin ve tokenların satışından ek gelir elde edebilir. Mist, 2021 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürüldü ve NFT’ler etrafında inşa edildi.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Binance Smart Chain

Binance Smart Chain 800 Milyonuncu İşlemine Ulaştı

shitcoin

“Baby” Shitcoin Furyası Yükselişte: Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?