in

Axie Infinity ($AXS) Kucoin’de Listeleniyor: $AXS Nedir?

AXİE infinity

Axie Infinity 16 Temmuz Cuma (Bugün) Kucoin’de listeleniyor.

Axie Infinity ($AXS) Nedir?

Axie Infinity, kısmen oyuncularının sahip olduğu ve işlettiği blokzinciri tabanlı bir ticaret ve savaş oyunudur.

Pokémon ve Tamagotchi gibi popüler oyunlardan ilham alan Axie Infinity, oyuncuların Axies olarak bilinen token tabanlı yaratıkları toplamasına, üremesine, yükseltmesine, savaşmasına ve takas etmesine olanak tanır.

Su, canavar, kuş, böcek, bitki ve sürüngen parçaları dahil olmak üzere 500’den fazla farklı vücut parçası mevcuttur. Her tür sınıfından parçalar dört farklı nadirlik ölçeğinde gelir: yaygın, nadir, ultra nadir ve efsanevi – ve Axies vücut parçalarının herhangi bir kombinasyonuna sahip olabilir, bu da onları oldukça değişken ve genellikle nadir ve benzersiz hale getirir.
Her Axie, farklı niteliklere ve güçlere sahip, değiştirilemez bir tokendır (NFT) ve kazanan takım, bir Axie’nin istatistiklerini yükseltmek veya vücut kısımlarını geliştirmek için kullanılan daha fazla deneyim (exp) puanı kazanarak 3v3 savaşlara girilebilir. Axie’ler yeni ve benzersiz yavrular üretmek için bir araya getirilebilir. Axie pazarında kullanılabilir veya satılabilir.

Axie Infinity ekosisteminin ayrıca, Axie Infinity Shards (AXS) olarak bilinen kendi benzersiz yönetim tokenına sahiptir. Bunlar, kilit yönetim oylarına katılmak için kullanılır ve sahiplerine Axie Community Hazinesindeki fonların nasıl harcanacağı konusunda söz hakkı verir.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Kriptopara Piyasası Kayıplarını Kurtarmaya Çalışıyor

Ripple XRP

Ripple SEC’ye Karşı Yeni Bir Zafer Daha Kazandı