in ,

Axelar ve Microsoft Ortaklık Kurdu

Teknoloji devi Microsoft, Web3 entegrasyonunu artırmak için Axelar ile iş birliği yaptığını duyurdu. 

Gerçekleştirilen bu ortaklık kapsamında Axelar, Microsoft’un Azure pazarına katılan ilk zincirler arası protokol olacak. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Axelar’ın sözcüsü Galen Moore, girişimin Axelar’ın Microsoft’un bulut hizmeti olan Azure’u kullanan on binlerce şirkete ulaşmasını sağlayacağını söyledi. Moore konuşmasının devamında: “Bu, yerleşik internet teknolojisini halka açık blok zincirlerle kullanıcılar için anlamlı olacak şekilde entegre eden ürünler için muazzam bir potansiyele sahip” ifadelerin kullandı.

Pazardaki geliştiriciler, AxelarJS yazılım geliştirme kiti (SDK) aracılığıyla araçlara ve Axelar’ın geliştiricilerin blokaj zincirlerinden ve veritabanlarından bağımsız olarak işlevselliği entegre etmelerine yardımcı olan genel mesaj iletimine erişebilecek.

Şirketler ayrıca yapay zeka uygulamalarını desteklemek için kamu ve özel blok zincirlerinin entegrasyonunu keşfedecekler. Microsoft’un Web3 ve Yapay Zeka İş Geliştirme Direktörü Daniel An yaptığı açıklamada: “Blok zinciri entegrasyonunu hızlandırmak ve müşterilerimize değerli çözümler sunmak için Axelar ile iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. Güçlü yönlerimizden ve uzmanlığımızdan yararlanarak kuruluşların blok zincir teknolojisini benimsemelerini ve operasyonlarını dönüştürmelerine imkan sağlamak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Axelar şu anda 43 farklı blok zincirine destek sağlamaktadır. Şirket, geçtiğimiz yıl B serisi finansman turunda 35 milyon dolar fon topladı ve piyasa değerini 1 milyar doların üzerine çıkardı. Finansman turuna katılım sağlayanlar arasında Dragonfly Capital, Polychain Capital ve North Island Ventures yer aldı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Temmuz Ayı İçerisinde Token Kilidi Açılacak Projeler

zkSync Ekosistemine Genel Bakış