in ,

AVAX, XRP ve DYDX Teknik Analizi | 30 Eylül 2021

AVAX

Bitcoin tarafından gelen artışların etkisi ile pozitif bir güne başlayan kriptopara piyasasında AVAX, Coinbase listelemesi haberi ile yatırımcılarının beklentilerini yükseltti. Yatay hareketlerine uzun süredir devam eden Ripple düşen trend kırılımı için çalışıyor. Son günlerin popüler kriptopara birimlerinden DYDX ise günün ilk saatlerinde yeni bir zirve gerçekleştirdi.

Avalanche (AVAX)

Coinbase Pro’da listeleneceği haberi ile üzerindeki ilgiyi arttıran AVAX, güne %3 üzerinde bir artış ile başlamış olsa da düşen trend direncinden geri dönüş yaşadı. 68.90 USD seviyelerinde bulunan düşen trend direncinin kırılımı halinde 71.76 USD bandındaki direnç bölgesi test edilebilir. Düşüş trendinin devam etmesi halinde ise 60 USD seviyelerinde destek bulabilir.

Ripple (XRP)

Dava süreci devam eden Ripple, bu süreç içerisindeki belirsizlikler ile yatay hareketlerine devam ediyor. 0.8660-0.9430 USD destek bölgesinde tutunabilen XRP, davadan sorumlu olan avukatı James K. Filan tarafından geçtiğimiz hafta dava sürecinin daha da uzayacağı şeklinde yaptığı açıklamalar bu yatay seyrin devamının başlıca sebebi olarak gösterilebilir.

Düşen trend direncinin kırılımı halinde 1.20 USD seviyelerindeki direnç test edilebilir. 0.94-0.86 USD desteğinin kırılımı halinde ise 0.78 USD seviyelerindeki ara desteğe kadar satışlar devam edebilir.

dYdX (DYDX)

Binance listelemesi almasıyla birlikte hem gündeme gelen hem de bu listeleme ile hızlı bir ralli başlatan DYDX, günün ilk saatlerinde 27.857 USD seviyesine dokunarak yeni bir zirve gerçekleştirdi.

Bu zirve oluşumundan sonra bir miktar geri çekilme hareketi gerçekleştiriyor. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 24.150 USD seviyelerinden fiyatlanırken 23.870 USD desteğini test ediyor. bu desteğin kırılımı halinde 21.400 USD seviyelerindeki desteğe kadar geri çekilmeler devam edebilir. 27.857 USD zirvesinin kırılımı halinde ise 32.300 USD seviyelerine kadar yükseliş hareketi devam edebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

IOHK’nın Cardano İçin Büyük Planları Var

kriptopara

Top 100 Kripto Projesinin Ekim Ayındaki Takvimleri