içinde , ,

AVAX Nasıl Stake Edilir?

Avalanche Wallet, herhangi bir ara katman yazılımı veya herhangi bir sunucu iletişimi olmayan web tabanlı bir uygulamadır. Avalanche Wallet, Vue JS’de yazılmıştır. Aynı zamanda çevrimiçi olarak erişilebilir veya lokal olarak derlenip çalıştırılabilir.

Avalanche Wallet’e buradan erişilebilir.

Avalanche Wallet kaynak koduna buradan ulaşılabilir.

Şimdi stake işlemlerimize geçelim!

Adım 1 — Avalanche Cüzdanını Açın

Key phrase, keystore file veya Ledger Nano S’yi (yakında!) kullanarak cüzdanınıza erişebilirsiniz.

Adım 2 — “Earn” bölümüne gidin

Bilgi: Stake etmek için, Platform Chain’de (P-Chain) paranızın olması gerekir! Paranız Exchange Chain’de (X-Chain) ise zincirlerarası bir transfer başlatarak bunları P-Chain’e aktarmamız gerekecek. Token’leriniz kilitliyse zaten P-Chain’deler demektir. Bu nedenle X-Chain’den P-Chain’e Çapraz Zincir Transferi gerçekleştirmeniz gerekmez.

P-Chain’inize aktarmak istediğiniz tutarı girin ve aşağıdaki “Transfer” butonuna tıklayarak transferi tamamlayın.

Bu adıma kadar işlem tamam!

Şimdi, P-Chain’de stake etmek için gerekli olan paramız hazır konumda. Ardından yapacağınız işlem ise validatör veya delegatör olmayı seçmek. Biz bu yazımızda adımlarımızı, bir delegatörün stake işlemlerinden yola çıkarak hazırladık.

Adım 3 — Bir Delegatör Ekle!

Etkin ağ validatörleri listesinden token’lerinizi devretmek istediğiniz bir validatör seçin.

Stake sürenizi ve stake tutarınızı belirtin. Seçilen validatörün bitiş zamanına dikkat edin. Yetkilendirme döneminiz, validatörün belirlediği bitiş tarihinden sonra sona erecek şekilde ayarlanamaz.

Ayrıntıları tamamladıktan sonra “confirm”e tıklayın!

Tebrikler. Şimdi Avalanche Primary Network’te delegatörsünüz!

Kripto Para Borsalarında AVAX Stake Etmek

Elinizde bulundurduğunuz AVAX’ı bir kripto para borsasında stake etmek istiyorsanız öncelikle bir kripto para borsasında hesap oluşturmalısınız. Biz bu rehberimizde sizlere Binance borsası üzerinden nasıl AVAX stake edildiğini anlatacağız.

*Binance hesabınızı açtıktan sonra mouse‘unuzu ana sayfanın üst kısmında yer alan “Earn” (kazan) seçeneğine getirin ve “Staking”i seçin.

*Stake edebilmeniz için karşınıza birçok kripto para seçeneğiyle karşılaşacaksınız. Avalanche (AVAX) bulun.

*Bu yazı kaleme alındığı esnada APY %11.25. Ne kadar süre boyunca stake etmek istediğinizi seçin (min. 30 maks. 90 gün) Artık AVAX’larınızı stake edebilirsiniz.

Kaynak

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

ETH Neden Kurumsal Yatırımcılar Tarafından Tercih Edilmiyor? Ethereum Metriklerine Dikkat!

FED, Piyasalar Tarafından Yanlış mı Yorumlandı?