Avalanche’da NFT’leri Nasıl Alıp Satabilirim?

Avalanche, özel blok zincir ağları ve merkeziyetsiz uygulamalar (dApp’ler) oluşturmak için bir platformdur. 

Hatırlanacağı üzere Avalanche topluluğuna ait NFT’leri sergilemek, listelemek ve ticaretini sağlamak için kullanılan Joepegs, Kalao, Campfire ve NFTrade gibi önde gelen pazarlara bir yenisi daha ekledi. Piyasanın önemli NFT pazarlarından biri olan OpenSea, Avalanche için erişim desteği başlattı.

OpenSea kullanıcıları, Avalanche’ın Subnet’lerle yatay ölçeklendirmedeki başarısı sayesinde NFT işlemlerinde bir saniyenin altında işlem yapma ve düşük işlem ücretleri gibi avantajlardan yararlanabilecek.

NFT’ler Nereden Alınır ve Satılır?

Başlamak için, ağ üzerinde erişilebilen Campfire, Joepegs, Kalao, NFTrade, OpenSea gibi bazı NFT pazaryerlerini araştırabilirsiniz.

AVAX ve WAVAX arasındaki fark nedir?

NFT pazaryerlerinde NFT satın alırken, kullanıcılar bir cüzdan bağlarken, pazaryerlerinin AVAX ve WAVAX bakiyelerini göstereceğini fark edeceklerdir.

AVAX, borsada NFT’leri basmak ve satın almak için kullanılabilir.

WAVAX, AVAX’ın sarılmış versiyonudur. WAVAX, daha sonra satıcı tarafından kabul edilebilecek NFT’lere teklifler veya teklifler vermek için kullanılabilir. Bu, liste fiyatından daha düşük bir teklif veya teklif sunarken kullanışlıdır.

WAVAX’ı tekrar AVAX’a takas etmek için, kullanıcılar Trader Joe veya Pangolin gibi bir DEX kullanabilir veya Core Extension içinden takas yapabilirler.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Vitalik Buterin’in Son Yatırımı Nocturne Nedir?

GAİNS Private Platform’dan Black Friday Fırsatı