in ,

Avalanche Kurucusu Emin Gün Sirer: Avalanche’ın (AVAX) Terra (LUNA) Gibi Çökme Olasılığı Yok

Avalanche Kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer, LUNA ve UST çöküşü ile Luna Foundation Guard’ın elinde bulunduğu iddia edilen AVAX token’ı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Prof. Emin Gün Sirer, Avalanche ve AVAX’ın, Terra (LUNA) dramasında oynadığı rolle ilgili en yaygın yanlış kanıları reddediyor. Ayrıca, AVAX’ın tasarımının benzer çökmeleri önleyen bir yönüne de değindi.

Her şeyden önce Sirer, Luna Foundation Guard’ın (LFG) TerraUSD (UST) çöküşünden önce önemli miktarda AVAX token’i tutmadığını vurguladı.

Bu arada, AVAX arzı 720.000.000 token ile sınırlıdır: Avalanche Foundation veya üçüncü taraflar tarafından daha fazla token basılamaz. Bu nedenle, AVAX’ın Terra (LUNA) gibi çökme olasılığı yoktur.

Avalanche (AVAX) kurucusu, Ethereum (ETH) ve Solana (SOL), bu tür acı verici senaryolardan korunan diğer büyük kripto paralar olduğunu ekledi.

“Diğer Birçok Zincir İçin Uzak Hayal”

Sirer, Mayıs ortasındaki altcoin düşüşü sırasında blok zincirinin performansından da etkilendi. Ona göre, benzersiz işlemlerin ani artışlarına tanık oldu ve bunları çevrimdışı olmadan ele aldı.

Bu tür saldırı direnci, Avalanche’ın platformun günde 1,2 milyon işlem gerçekleştirmesine izin veren teknik üstünlüğünün bir sonucudur ki bu, Ethereum’dan (ETH) daha fazladır. Sirer şunları belirtti:

“Avalanche’ın bugün geldiği nokta, diğer birçok blok zinciri projeleri için gerçekleştirmesi uzak bir hayal. Bazılarının Avalanche’ın 1,5 yıl önce olduğu yere ulaşmak için bizden çok daha fazla çalışması gerekiyor.”

Ayrıca artan işlem baskısının Avalanche’ın C-chain’de gaz ücreti artışlarına yol açmadığını da sözlerine ekledi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

Bitcoin

Bitcoin (BTC)’de Ayı Piyasası Derinleşebilir

Bitcoin (BTC) Yükseliş Trendi İçin Kritik Seviyelerde I Güncel Fiyat Analizi