in ,

Avalanche Ekosistemindeki Defrost Finance Platformu Saldırıya Uğradı

Avalanche ekosistemindeki Defrost Finance platformu, 12 milyon dolarlık bir saldırıya uğradı. Platform yetkilileri, sorun giderilene kadar kullanıcıları platformu kullanmamaları konusunda uyardı.

Birkaç kullanıcının olağandışı fon kaybından şikayet etmesinin ardından platform yetkilileri durumu araştırmaya başladı. İlk olarak Defrost Finance’in üyesi Doran tarafından bir açıklama geldi. Avalanche blok zincirinde yer alan ticaret platformu olan Defrost Finance’de Defrost v1 ve Defrost v2 sürümlerinde bir saldırı altında olduklarını doğruladı. Duyuru, yatırımcıların stake ettikleri Defrost Finance (MELT) ve Avalanche $AVAX hisselerinde yaklaşık 11.56 dolarlık kayıp yaşadıklarını bildirmelerinin ardından geldi.

Blockchain araştırmacısı PeckShield yaptığı çalışma sonrası şu açıklamalarda bulundu. “Analizimiz, sahte bir varlığın eklendiğini ve kaybın 12 milyon dolardan fazla olduğunu gösteriyor.” dedi.

Defrost V1’in başlangıçta hack’ten etkilenmediği duyurulmuştu ancak daha sonra her iki sürümünde hack’lendiği kabul edildi. “Ekibimiz şu anda araştırıyor. Topluluktan güncellemeleri beklemesini ve şimdilik V1 veya V2’yi kullanmaktan kaçınmasını rica ediyoruz.” açıklaması geldi.

Bir sonraki duyuruya kadar, yatırımcılara Defrost Finance kullanmayı bırakmaları önerildi. Bir ekip şu anda durumu araştırıyor ve resmi kanallar aracılığıyla son durum bilgisinin verilmesi bekleniyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

EVMOS Nedir? Neden Önemlidir?

Oasis Network (ROSE) Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey