in ,

Avalanche Ekosistem Hızlandırıcısı, Seed Fundraising ile 18,5 Milyon Dolar Topladı

AVAX; PoS zincirini destekleyen Three Arrows Capital ve Polychain Capital gibi yılın en iyi kripto oyuncularından biridir.

Avalanche ekosistemi hızlandırıcısı Colony, yeni nesil Avalanche blockchain projelerini başlatmak için seed fundraising ile 18.5 milyon dolarlık topladı. Buna ek olarak; proof-of-stake ekosistemi için artan talebin altını çizdi.

Shima Capital, HashKey, GBV Capital ve Bixin Ventures’ın ek katılımıyla gerçekleşen yatırım turu, ekosistem geliştirme hibelerini denetleyen bir kuruluş olan Avalanche Foundation tarafından yönetildi. Bu tura Avalanche topluluğunun üyeleri de katıldı.

Colony, fonları AVAX ağı üzerine inşa edilen ilk aşama projelerini finanse etmek ve merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolleri için likidite sağlamak için kullanacak. Colony topluluğu, ekosistem farming adı verilen bir süreçle ilk aşama projelere yatırım yapma fırsatına da sahip olacak.

Avalanche AVAX

Colony’nin doğrulayıcı programı kapsamında, hızlandırıcı sermayesinin %10’u, stake edilmek üzere Avalanche’ın yerel tokeni olan AVAX’a dağıtılacaktır. İlk 10 Avalanche projesine piayasa değerine göre; %10 daha tahsis edilecektir. Fonun yüzde ellisi ağ üzerinde inşa edilen ekipleri ve projeleri desteklemek için kullanılacakken; kalan %30 ise likidite protokollerine tahsis edilecek.

Avalanche, Zhu Su’s Three Arrows Capital ve Polychain Capital da dahil olmak üzere kriptonun en büyük girişim fonlarından bazılarından destek aldıktan sonra hızla lider bir blockchain projesi olarak ortaya çıktı. Sonuç olarak AVAX’ın değeri fırladı ve bugüne kadar %2,900’ün üzerinde kazanç elde etti.

Avalanche, şu anda toplam 25.9 milyar dolarlık piyasa değerine sahip ve aktif blockchain projeleri arasında 11. sırada yer alıyor.

Kasım ayının başında Avalanche Foundation, geliştiricileri ekosistemi geliştirmeye başlamaya teşvik etmek için 200 milyon dolarlık yeni bir fon açıkladı. Three Arrows Capital, Polychain Capital, Dragonfly Capital, CMS Holdings ve Ava Labs, Avalanche Foundation ile birlikte finansmana katkıda bulundu.

Vakıf, o sırada yeni fonunun dört alana öncelik vereceğini söyledi: DeFi, kurumsal uygulamalar, NFT’ler ve culture adı verilen uygulamalar.

Kaynak: cointelegraph.com

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

kriptopara

Türkiye’de Günün En Çok Konuşulan 3 Kriptopara Projesinin Teknik Analizi | 2 Aralık 2021

Temel Analiz

Algorand (ALGO), Dock (DOCK) ve dYdX (DYDX) Teknik Analizi | 2 Aralık 2021